Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Ztracena v bílém šumu

Podzim je tady a s ním i nová kniha měsíce, kterou jsem v listopadu přečetla. Tentokrát se podíváme na Ztracena v bílém šumu od Javiera Castilla.

Ztracena v bílém šumu – Javier Castillo 

Javier Castillo je španělský spisovatel, který původně pracoval jako finančník. Tato práce ho ale nenaplňovala a během cest vlakem do práce našel svůj potenciál v psaní knih. Svoji první knihu v roce 2017 nahrál na internet a přes noc se z ní stal bestsellerZtracena v bílém šumu je autorova čtvrtá kniha, která se pyšní svou úspěšností již v několika jazycích. Román vyšel v lockdownu a do teď je autorovou nejčtenější knihou. 

Ps: Příběh zaujal Netflix a už teď můžeš na platformě shlédnout minisérii.

ČSFD

O knize: 

Kniha vyšla v roce 2022 a má 368 stran.

Hlavní témata: thriller, pohřešované dítě, tajemno.

Obsah:

Na Den díkuvzdání se v New Yorku konají každoroční oslavy a velké průvody. Na takový se vydala v roce 1998 i rodina Templetonových s malou dcerou Kierou a ten den si už pamatovali navždy. Během průvodu se totiž malá Kiera ztratila. Rozběhlo se pátrání a všichni měli velkou naději, že se holčička brzy vrátí domů. Po tříleté Kieře se ale slehla zem a zbylo po ní jen oblečení a její vlásky na rohu ulice. 

Během let se na tuto tragédii skoro zapomnělo – jediný, kdo si Kieru udržel v paměti, byli její rodiče a Miren, investigativní novinářka, která si dala za cíl malou holčičku najít. V den Kieřiných 8. narozenin Templetonovi dostali kazetu, která jim změnila opět život. Viděli na ní totiž jejich dceru, jak si hraje v pokojíčku s domem pro panenky. Miren se do všeho znovu pouští, tím otevírá i svá traumata a sdílí je s námi v knize

Databáze knih

Tipy na podzimní čtení: Historické romány

@_kajina

Hodnocení:

Tahle kniha mě upoutala už svým obsahem. Číst o zmizení malé holčičky nikdy není lehké a v knize bylo vše velmi uvěřitelné díky malým detailům, které dávaly smysl. V ději je hodně časových linek, ale kupodivu jsem se v tom vůbec neztrácela a vždy jsem se rychle zorientovala. Příběh je asi jedním z nejnapínavějších, které jsem kdy četla. Chvíli jsem byla na pochybách, co se stane a jak se celý děj více zkomplikuje. Během čtení jsem se někdy cítila jako detektiv, který chce přijít na to, co se stalo a jak všechno bylo.

Rozhodně knihu moc doporučuji. Každého nadšence krimi, detektivek a thrillerů určitě rychle vtáhne do děje a vydrží až do konce. Myslím, že do tohoto počasí je naprosto vhodná a navodí pravou podzimní/zimní atmosféru. 

Ps: Kniha je brána jako série o dvou dílech a letos vyšlo pokračování s názvem Hra o duši, kde se opět objevuje Miren, a já po něm brzy sáhnu. 

Kniha měsíce: Jsem ráda, že moje matka zemřela

@martinastrel