Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Pomocnice

Kniha Pomocnice se v posledním měsíci objevovala naprosto všude, a stejně tak i její skvělé hodnocení. Proto jsem se rozhodla zjistit, zda opravdu stojí za to. V článku se dozvíš, jestli tomu tak bylo.

Pomocnice – Freida Mcfadden 

Freida je autorka, která mě zaujala už kvůli své biografii. Není to pouze úspěšná spisovatelka a autorka bestsellerů, ale také lékařka, která se zaměřuje na úrazy mozku. Některé její knihy se také dotýkají medicíny jako například kniha Brain Damage nebo The Surrogate Mother. Přes Amazon PDP vydala v roce 2013 svou první knihu a stala se takzvaně přes noc slavnou. Do povědomí se u nás ale dostala právě až díky knize vydané v roce 2022 zvané „Pomocnice". 

Zdroj: Knihy Dobrovský

O knize: Vyšla u nás v roce 2023, má 304 stran.

Hlavní témata: Psychothriller, velké tajemství, touha po svobodě, lži

Obsah: Millie je žena, která vyjde po deseti letech z vězení. Touží si najít normální práci a přestat spát ve svém autě. Narazí na perfektní nabídku práce - pomocnice v domě velmi bohaté rodiny. Myslí si, že takovou práci se svým rejstříkem nikdy nedostane, ale nakonec to vypadá, že se rodina ani neobtěžovala dohledat, kdo vlastně Millie je, a tak ji přijmou. Millie může konečně začít znova. Snaží se vydržet tlak, který na ni dělá majitelka domu Nina Winchesterová. Každý den dělá naschvály a je velmi nepředvídatelná. Její manžel vypadá den ode dne smutnější a stále více znepokojený jejím chováním. Millie ho velmi obdivuje a najde si k němu cestu porozumění, což ví, že může být velmi nebezpečné. Millie se snaží skrývat své tajemství, kdo vlastně je, co možná nejpečlivěji. Netuší ale, že tajemství rodiny Winchesterových může být daleko horší.

Knihy, které by ti neměly uniknout

@martinastrel

Hodnocení:

Tato kniha je naprosto nezapomenutelná. Styl psaní Freidy nabízí jednoduchý příběh, do kterého vloží veškerý talent, a nakonec je plný zvratů, tajemství, lží a strhujících momentů, které tě nenechají knihu odložit. Tak nečekaný vývoj jsem v knize opravdu nečekala. Čtení mě pohltilo a během tří dnů jsem knihu přečetla, a ještě týden o ní každému říkala. Čekala jsem od ní hodně, zejména kvůli kladnému hodnocení a jsem ráda, že mě dokázala přesvědčit, že stála za to.

Mám ráda psychothrillery, na které jen tak nezapomenete. Pomocnice končí naprosto perfektně, a to tak, že naznačuje pokračování knihy. Doufám tedy, že druhý díl, který má v češtině vycházet tento rok, bude stejně strhující a nezapomenutelný jako první díl. Věřím, že se k nám knihy od Freidy pomalu budou dostávat, protože tvoří opravdu kvalitní přírůstky do světa thrillerů a drama.

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2024?

@_00_3_12