Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Láska v době globálních klimatických změn

Každý měsíc jedna kniha, která stojí za přečtení!

Tenhle román Josefa Pánka je za mě absolutní must read. Svérázný vypravěčský styl vědce-spisovatele je něco, co tě zaujme hned na prvních řádcích. Souvětí, nejčastěji rozvíjena spojkou a, košatě a přímočaře vyprávějí příběh vědce Tomáše, který přijíždí do indického Bangalore na klimatickou konferenci. Tomáš si všímá rozdílů, které jsou přítomny na každém kroku. Krásný, udržovaný trávník v univerzitním areálu, za jehož branami se nacházejí slumy a lidé žijící v nepředstavitelné chudobě. On jako vážený host ze západního světa a hotelový personál, jehož metou je vlastnit notebook a hodinky.

Kniha měsíce: Baletky

@_kajina

Jen o paradoxech a střetu kultur však tahle knížka není. Hned v úvodu, kdy si Tomáš vyfotografuje náhodnou indickou dívku oblečenou v džínách, nastává zvrat. Dívka ho následně prosí, aby fotku smazal, jelikož na sobě nemá tradiční sárí, a tím začíná milostná linka příběhu, která je všechno, jen ne klišé a předvídatelná.

Tomáš se díky sblížení s onou dívkou dostává do zcela jiného světa, než doposud znal. Na oplátku nám vypráví svůj životní příběh, během kterého se otevírá některým bolestným vzpomínkám, ale také o fascinující cestě na Island, která ho málem stála život.

Netradiční název knihy tě nejspíš nutí si představit různé věci, můžu ale zaručit, že nic podobného jsi ještě nečetl/a.

P. S. Knížka je ideální na čtení o Vánocích, má pouhých 160 stran a díky strhujícímu rytmu příběhu ji přečteš za pár večerů.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.