Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Gazely od Patrika Hartla

Tento měsíc jsem sáhla po novince od oblíbeného českého spisovatele Patrika Hartla. Jak hodnotím tento bestseller? 

Gazely – Patrik Hartl 

Patrika Hartla zná většina českých čtenářů. Spisovatel, který se narodil v Olomouci a později vystudoval pražskou FAMU, se do povědomí čtenářů dostal s prvotinou Prvok, Šampón, Tečka a Karel, která je i zfilmovaná. Jeho popularita stoupala s dalšími knihami a již čtyři jeho knihy dostaly ocenění český bestseller. Jeho romány jsou známé pro svou otevřenost, hravost, plynulost a vtipnost. Gazely jsou již od října mezi nejprodávanějšími knihami a jsou skvěle hodnocené

Martinus.sk

O knize: 

Kniha vyšla v říjnu, má 448 stran. 

Hlavní témata: přátelství, tři ženy a jejich rodiny, hledání se, odvaha

Knihy Dobrovský

Obsah:

Celý příběh se odehrává v jednom týdnu a vypráví o třech kamarádkách, které si společně říkají Gazely. Mají své rodiny a každá své problémy. Šárka je úspěšná lékařka, která hledá v životě něco jiného, co by ji naplňovalo. V pondělí jde s Gazelami slavit narozky, později ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu obrátí život vzhůru nohama. Helena doufá, že se konečně dostane přes rozvod a začne myslet sama na sebe. Vybudovala sice skvělé fit centrum pro ženy, kterým dává rady, sama se jimi ale neřídí. Karolína čeká ve středu na svého manžela, se kterým bude po roce opět žít, a neví, co od toho čekat. Všechny události těchto dní se nabalují a nikdo neví, jak to skončí, ale hlavně ať už je tento týden za nimi.

Bookclub: Rychlovky, kterými zaplníš svou reading challenge jak nic

@_00_3_12

Hodnocení:

Tato kniha byla mým seznámením s autorem a už nyní vím, že se pustím do dalších. Patrik Hartl oslovuje zejména ženy středního věku, jelikož píše velmi otevřeně o domácím prostředí a rodinném životě s dávkou skvělého humoru a citu. Do všech tří žen jsem se dokázala vcítit a celou dobu jsem s nimi žila jejich týden. Nejvíce mě bavil příběh Karolíny díky zajímavým zápletkám.

Tento román je také ozvláštněný tím, že se zde objevují postavy z autorovy prvotiny Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Nemusíš ji ale číst, Gazely pochopíš i bez toho. Doporučuju se ale podívat na zfilmovanou verzi.

Knihu doporučuji jako skvělou oddechovku, třeba na dovolenou. I když má téměř 450 stran, uteče velmi rychle. 

Kniha měsíce: Mlčící pacientka

@martinastrel