Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Mlčící pacientka

Každý měsíc jedna kniha, která stojí za přečtení!

Mlčící pacientka – Alex Michaelides

I když kniha vyšla už v roce 2019, do rukou se mi dostala až teď. A hned ji zařazuji mezi mé oblíbené. 

O autorovi:

Alex Michaelides se narodil na Kypru a na svém kontě má zatím dvě knihy. Debutoval v roce 2019 s knihou Mlčící pacientka a v roce 2021 vydal knihu Panny. Mimo jiné je i úspěšným scénáristou. 

Twitter @alexmichaelides

O knize:

Díky Alexovu talentu zachytit napínavý moment a udržet ho až do konce příběhu, byla tato kniha v roce 2019 v Goodreads Choice Awards zvolena jako nejlepší thriller roku. Počet výtisků je sečtený na 3 miliony. 

Mlčící pacientka

369,-

Počet stran: 283

Bookclub: Knižní novinky, na které se můžeme těšit v letošním roce 

@martinastrel

O čem kniha je? 

Na začátku zjišťujeme, že hlavní hrdinka Alice Berensonová, slavná malířka, údajně zabila svého muže. Po této události byla zavřena do psychiatrické léčebny a od té doby nepromluvila. Na scéně se objevuje nadějný terapeut Theo, který je fascinovaný příběhem Alice a je ochotný udělat vše, aby ji přiměl mluvit a případně ji očistil. Navštěvuje její známé, členy rodiny a dozvídá se víc o její minulosti. Příběh je zároveň doprovázený nemilou situací Thea, který se dozvídá pravdu o své ženě. Napínavá atmosféra se nese knihou po celou dobu a udržuje nás v napětí. S každou větou budeš přemýšlet, jak příběh skončí. Je vrahem Alice, nebo za tím stojí někdo jiný?

Hodnocení:

10/10. Tenhle psychologický thriller, který přečteš jedním dechem, by ti neměl chybět ve sbírce. Autor dokonale vykreslil prostředí psychiatrické léčebny a nadužívání léků, které jsou předepisovány pacientům. Skrytých významů je v knize víc. Konec je naprosto skvělý a bude bavit i kritičtějšího čtenáře.

Co si tento měsíc přečíst

@eevelka