Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Rychlovky, kterými zaplníš svou reading challenge jak nic

Chceš si udělat náskok v reading challenge už ze začátku roku (nebo to pak dohánět na konci roku) nebo si jenom odpočinout od dlouhých románů? Mám pro tebe několik knížek, které přečteš za pár hodin.

Thornhedge – T. Kingfisher

Thornhedge je krátký retelling klasické Šípkové růženky, ale s netypickou hrdinkou a nečekaným twistem. Namísto vysvobození zakleté princezny se totiž hlavní hrdinka snaží kletbu udržet za každou cenu, protože ne všechny by se měly prolomit.

Zdroj: Goodreads

Vrány – Petra Dvořáková

Příběh dvanáctileté Báry tě chytí za srdce, a pak ho zmáčkne a rozbije. V necelých 200 stránkách vypráví příběh dvou sester a jejich rodičů, který je bohužel známý spoustě dětem – frustrovaná matka, která preferuje jedno z dětí, k ničemu otec, který pro ránu nejde daleko, a dospívající dívka, které nikdo nenabídl pomoc.

Zdroj: Goodreads

Heart Berries – Terese Marie Mailhot

Memoár psaný v esejích Heart Berries vypráví o životě mladé kanadské indiánky žijící na rezervaci Seabird Island. Autorka v něm zkoumá vlastní dospívání, vztahy, dysfunkční rodinu a duální diagnózu PTSD a bipolární poruchy.

Zdroj: Goodreads

What Moves the Dead – T. Kingfisher

Druhá a poslední knížka od T. Kingfisher na tomhle seznamu je krátká novela What Moves the Dead. Jedná se volný retelling Pádu domu Usherů od Edgara Allana Poea, akorát se spooky přírodou, trochou mushroom hororu a creepy zajíci.

Zdroj: Goodreads

Kim Jiyoung, Born 1982 – Cho Nam-joo

Tenhle krátký příběh o mladé jihokorejské ženě nejenom podává svědectví o tom, co znamená být ženou v Jižní Koreji, ale zároveň se zasloužil o posílení feministické vlny v zemi. Kim Jiyoung, Born 1982 sleduje mileniální matku, která odešla z práce kvůli dítěti a brzy se u ní vyvine podivná psychóza.

Zdroj: Goodreads

Animal Farm – George Orwell

Klasická Farma zvířat by tu taky neměla chybět. Sice jsme ji všichni četli v rámci povinné četby nebo k maturitě, ale občas je fajn si některé věci připomenout.

Zdroj: Goodreads

Nineteen Claws and a Black Bird - Agustina Bazterrica

Jestli znáš Tender Is the Flesh, tahle sbírka 19 hororových povídek by ti neměla uniknout. Ve všech autorka zkoumá naše největší strachy a nejtemnější fantazie – jednoduše vykresluje to nejhorší a nejlepší, co nás jako lidstvo tvoří.

Zdroj: Goodreads

If an Egyptian Cannot Speak English – Noor Naga

Krátká dark romance vypráví o dopadech Arabského jara a o dvou lidech, kteří se do sebe na vzdory všemu zamilují – o Egypťanovi z vesnice Shobrakheit a Egyptské Američance, která se „vrací“ do své „domoviny“, kterou předtím nikdy nenavštívila.

Zdroj: Goodreads

Metamorphosis – Franz Kafka

We are all just bugs stuck in our beds. Perfektní knížka na tvůj bed rotting i hot girl reading je stoprocentně Kafkova Proměna, která sice začíná vtipně, ale na konci tě zanechá v existenční krizi.

Zdroj: Goodreads

When We Cease to Understand the World – Benjamín Labatut

Věda je možná největším výdobytkem lidstva, někdy nám ale přináší otázky nebo situace, které těžce zkouší naši morálku. When We Cease to Understand the World je fikce založená na životech reálných vědců, jejichž objevy přinesly následky, které si nikdo z nich neuměl představit.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Bookclub: Jak číst knihy Leigh Bardugo?

@_00_3_12

Kup mi knížku📖✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.