Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Atlasova šestka

Každý měsíc jedna kniha, která stojí za přečtení!

Představ si svět, kde Alexandrijská knihovna přežila po staletí se všemi svými znalostmi. Představ si svět, který má veškerou moudrost na dosah, ale přístup má jenom pečlivě vybraná elita. Svět plný magie, kouzel a intrik.

Kniha měsíce: Němci

@_kajina

Alexandrijská společnost je exkluzivní a nekompromisní. Do svých řad nepouští jen tak někoho a ti, kteří se tam dostanou, musí zaplatit vysokou cenu. Každých deset let si Společnost vybírá šest nejlepších mágů, kteří spolu stráví rok v blízkosti Alexandrijské knihovny. Studují, zkoumají, cvičí se a především se snaží pochopit, jak se navzájem porazit. První rok jich totiž ustojí jenom pět. Ten šestý je ze vstupu do Společnosti eliminován.

A jde jim o hodně. Libby, Nico, Reina, Parisa, Callum i Tristan, které osobně vybral tajemný Atlas Blakely, vědí, že jeden z nich nebude zasvěcen a nedosáhne na život plný prestiže, vědomostí a věhlasu, který si málokdo umí představit.

Atlasova šestka

399,-

Olivie Blake ti představí příběh založený především na vzájemných vztazích hlavních postav, které nejsou vůbec jednoduché. Libby a Nico nemůžou jinak než s tím druhým neustále soutěžit, navíc jsou jejich schopnosti skoro totožné, a tak neustále žijí s vědomím, že to pravděpodobně bude jeden z nich, který se do Společnosti nedostane. Jsou taky mladší než zbytek kandidátů, takže se nevyhnou nutné spolupráci, i když se navzájem štvou.

Tristan za sebou nechává nadcházející svatbu s dcerou bohatého byznysmena a bezpochyby i pohodlný život. A zaplétá se do nebezpečné hry s Parisou a Callumem, kteří jsou oba lidmi, před kterými si člověk musí hlídat vlastní záda. A Reina se za žádnou cenu nechce pustit šance, že veškerá vědomost Alexandrijské knihovny by jednou mohla být její. Každý z nich má pádný důvod, proč se do Společnosti dostat a každý z nich ví, že jeden bude eliminován.

Sci-fi klasiky, který si musíš přečíst

@_00_3_12

Atlasova šestka je knížka, kterou zhltneš jedním dechem. Je plná neotřelé magie, knížek a spisů, složitých vztahů a je perfektní pro tvůj dark academia podzim.

Pokud jsi ji už četl/a, nezapomeň nám dát vědět do diskuze, jak se ti líbila!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.