Kromě popularity Taylor Swift roste rychlým tempem i její politický vliv. Díky jedinému postu na jejím instagramu se loni nahrnuli mladí lidé k registraci do voleb a její obrovská popularita by mohla přesvědčit část voličů a voliček v klíčových státech. Někteří ji dokonce považují za součást spiknutí ve snaze o znovuzvolení Bidena.
Taylor Swift má za sebou rok plný úspěchů. Díky svému turné Eras Tour, které bylo nejvýdělečnějším v historii, se stala nejstreamovanější umělkyní v historii Spotify a Apple Music, měla jako první žijící umělkyně v americkém žebříčku Top 10 hned pět alb současně, vydobyla si status miliardářky a v prosinci 2023 byla časopisem Time zvolena osobností roku.
Kromě toho, že v posledních letech a měsících roste Taylor popularita, zvyšuje se její vliv i v politické sféře. Na začátku své hudební kariéry se rodačka z Pensylvánie k politickému dění nevyjadřovala, od roku 2018 se ale do veřejné sféry významně zapojuje.Během voleb do Kongresu v roce 2018 veřejně zkritizovala republikánskou senátorku Marshu Blackburn, a to především za její postoje k právům žen a queer lidí.
V dokumentu Miss Americana můžeme sledovat, jak v emotivním rozhovoru s rodiči odmítá nadále mlčet ohledně politiky a dodává, že ji mrzí, že nevystoupila proti Trumpovi během voleb v roce 2016.
V té době začal také její veřejný beef s exprezidentem Trumpem. Ten v reakci na její kritiku republikánky Marshy Blackburn prohlásil, že má teď její hudbu rád o 25 % méně. „We will vote you out in November,“ vzkázala mu před volbami v roce 2020 na X. Před letošními volbami se nechal slyšet, že její podpora Bidena by byla zrada. Tvrdí, že zákon o licencování hudby, který podepsal „made her so much money“.
V roce 2020 veřejně podpořila volební duo Biden-Harris. „Under their leadership, I believe America has a chance to start the healing process it so desperately needs,“ uvedla. O dva roky později silně reagovala také na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který ženám sebral právo na interrupci. Rozhodli o něm většinově soudci a soudkyně, které nominoval právě Donald Trump.
Její popularita mezitím raketově stoupla. Na instagramu ji sleduje 282 milionů lidí, na X ji followuje 95 milionů lidí... každé její prohlášení má velkou váhu. Není to ale jen o číslech na sítích, a politici a političky to velmi dobře vědí. Podle průzkumu agentury Morning Consult žije více než polovina z jejích fanoušků a fanynek na předměstí, kde by se mohly letošní volby rozhodovat.
To není ale jediná strana mince. Podle nového průzkumu Monmouth University si dokonce 20 procent amerického obyvatelstva myslí, že je Taylor součástí spiknutí, které má za cíl znovuzvolení Bidena do funkce prezidenta USA. Kolem její role ve volbách panuje řada konspiračních teorií, které přiživuje i současný prezident, jenž se jimi baví.
Taylor Swift má v každém případě na politické dění masivní vliv, ať už si o tom myslíme cokoliv. Naposledy vyzvala ve stories k politické participaci během takzvaného Super Tuesday, kdy si demokraté a republikáni v 15 státech USA vybírají, kdo je bude reprezentovat v boji o úřad prezidenta.
Síla jejího hlasu se projevila už loni na podzim, kdy během Národního dne registrace voličů vyzvala své followers na instagramu, aby se přihásili k volbám (v USA je nutné, aby se člověk před volbami zapsal). Stačil jeden post a počet nově registrovaných narostl o 23 % oproti roku 2022 a počet nově registrovaných osmnáctiletých voličů a voliček byl dokonce dvojnásobný.
Její vliv je nepopiratelný, a pokud bude souboj o Bílý dům tak těsný, jak to zatím vypadá, není nemožné, že by její podpora mohla pomoci mobilizovat mladé voliče a voličky v klíčových státech.