Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Kde shánět levné učebnice?

Chystáš se zrovna na SŠ nebo VŠ a přemýšlíš, kde sehnat levnější učebnice a knihy? Není potřeba je kupovat v knihkupectví za plnou cenu, existuje jich totiž mnoho z druhé ruky, které jsou o dost levnější. Kde je najdeš?

Facebookové skupiny

V této skupině je téměř 30 tisíc lidí a objevují se tu denně nové inzeráty. Můžeš tak přidat svoji nabídku a poptávku, ale objevují se zde spíše učebnice pro střední školy. Dávej si jen vždy pozor na to, ať si ověříš prodejce a někomu nenaletíš. Předem nikdy neposílej peníze.

Tato skupina má téměř 10 tisíc členů a oproti té první se zde objevuje více knih pro vysokoškoláky, které jsou mnohdy za velmi fajn ceny. Vše je tu tak o polovinu a více levnější, než bys zaplatil/a za běžné učebnice.

Back to school: Get organised!

@martinastrel

Tato skupina se příliš neliší od těch předchozích. Je vždy fajn prohledat všechny tři, abys našel/našla ty nejlepší ceny a přesně to, co hledáš. Vždy je lepší si také najít někoho z tvého města, kdo učebnice prodává, aby ses vyhnul/a internetovým podvodům.

Tato skupina funguje na stejné bázi jako všechny tři předchozí a jsou tu k nalezení zejména učebnice pro střední a vyšší odborné školy.

Jak přežít první rok na vysoké?

@martinastrel

Weby/kamenné obchody

Zde nalezneš velmi zachovalé učebnice z druhé ruky. Většinou jsou o něco dražší než ty na Facebooku od lidí, ale zase vše jde přes zprostředkovatele a je to bezpečné. Knihy ti pošlou domů přes Zásilkovnu.

Zde jsou k dostání všechny učebnice pro všechny vzdělávací stupně. Výběr je opravdu obrovský. Jedná se o největší internetový bazar učebnic. U každého inzerátu je napsané, kde je možné předání.

Back to school: Jak skloubit školu a brigádu?

@anettt.h

Na této stránce se nacházejí spíše odbornější knížky, ale i běžné středoškolské učebnice, skripta a další tituly. Nejjednodušší je však stavit se v Myslíkově ulici, kde má obchod kamennou prodejnu. Vše ale posílají i přes Zásilkovnu a Českou poštu.

Tento e-shop funguje na stejném principu jako všechny tři předchozí. Knihu si lze buď osobně vyzvednout přímo od inzerenta, nebo si ji nechat poslat.