Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Back to school: Jak skloubit školu a brigádu?

Začátek školního roku je opět tady a mnoho studentů bojuje s tím, jak skloubit svou brigádu se školou. Mám pro tebe několik tipů na to, jak si uspořádat čas tak, abys stíhal/a školu, brigádu i osobní život.

Timetable

Vytvoř si časový rozvrh, který ti udělá přehled ve všech tvých povinnostech, můžeš ho mít na papíře, v Google kalendáři nebo klasickém diáři. Nezapomeň si určit, jaké jsou tvé priority, a nezapomeň ani na svůj osobní čas a chvíle, které budeš trávit s kamarády. Taky by ti mělo zbýt pár chvil na odpočinek.

Tipy na brigády: Jak napsat cool životopis a motivační dopis

@anettt.h

Rutina

Je fajn vytvořit si jistou rutinu (pokud ti to vyhovuje) a říct si, že do práce budeš chodit třeba dvakrát až třikrát týdně a pravidelně to dodržovat. Pro tebe i tvé tělo to bude zcela jistě lepší, než jeden týden do práce nejít vůbec a druhý pětkrát za sebou.

Brigáda na víkendy

Pokud je škola tvou hlavní prioritou, vždy si můžeš najít brigádu na víkendy. Většinou to bývají pozice typu hostesky, promotéra nebo nějakého pomocného pracovníka na různých festivalech a akcích. Takové pozice najdeš zejména na facebookových skupinách typu BRIGÁDY PRÁCE – HOSTESKY A PROMOTÉŘI nebo Práce,brigády,přivýdělky – Praha, středočeský kraj.

Tipy na super letní brigády

@anettt.h

Online job

Velkou výhodou je, pokud si najdeš online práci, kde jsi pánem svého času. Budeš sice muset plnit jisté deadliny, ale nebudeš muset být v určitou dobu na určitém místě. Bývají to většinou různé pozice v marketingu, IT, psaní článků nebo třeba copywriting a grafický design. Takové typy prací najdeš třeba ve skupině PRÁCE – MARKETING, REKLAMA, MÉDIA A PR. Sehnat takovou práci není úplně jednoduché, ale pokud máš nějaké skills v oboru, neboj se hledat!