Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kde hledat fajn mimoškolní aktivity pro vysokoškoláky?

Nastupuješ na vysokou školu a přemýšlíš, jaké si najít mimoškolní aktivity? Máme pro tebe několik tipů, do čeho a jak se zapojit tak, aby ti to zároveň vylepšilo CV, motivovalo tě to a užíval/a sis to.

Studentské samosprávy

Na každé vysoké škole najdeš nejrůznější studentské samosprávy, kluby a spolky. Většinou na daných fakultách organizují aktivity, a podílejí se tak na tamním společenském životě. Z mé zkušenosti mohu říct, že na FSV UK to funguje tak, že samospráva organizuje několikrát měsíčně pivka, sportovní akce, ale i třeba vodu. Za odměnu pak reprezentuje studenty v celofakultních záležitostech.

Tipy na super stáže, které ti vylepší životopis

@anettt.h

Projekty Erasmus plus

Na výměny mládeže a tréninkové kurzy v rámci Erasmus plus může do zahraničí vycestovat naprosto každý, komu je od třinácti do třiceti let. Nejvíce se však takových projektů účastní právě vysokoškoláci. Najdi si tak projekt na téma, co tě zajímá, a setkej se s dalšími lidmi z tvého obou z celé Evropy. Hodit si to můžeš i do CV.

Stáže ve státní správě

Zajímá tě dění ve společnosti a chtěl/a bys něco změnit a být slyšet? Zkus stáž na ministerstvech a obecních úřadech. Nasbíráš plno zkušeností, vyzkoušíš si různé pracovní pozice, uděláš si kontakty a nabydeš spoustu vědomostí. Navíc pak budeš ve výhodě, až se budeš ucházet o nějaké pracovní místo.

Tipy na letní brigády v zahraničí

@anettt.h

Sportovní aktivity

Sportovní aktivity jsou důležité v každém věku a většina vysokých škol má navíc své univerzitní týmy, do kterých se můžeš zapojit a bezplatně v nich působit. Využít také můžeš studentských slev a zajít si třeba výhodněji do fitka, na lekce jógy či do aquaparku.

Multisportka je nově i pro studenty!

@anettt.h

European Solidarity Corps

ESC (Evropský sbor solidarity) nabízí mladým lidem z Evropské unie možnost se na 2 až 6 měsíců vydat do zahraničí a pomáhat zdejším organizacím s jejich fungováním. Do programu je zapojeno mnoho firem a neziskovek z celého světa a škála oborů je tak velmi vysoká. Tyto stáže jsou placené. Pokrytou budeš mít i dopravu a pojištění.