Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kanye kupuje konzervativní sociální síť Parler

Ye kupuje pravicově orientovanou sociální síť Parler. Firma to oznámila v pondělí. Co přesně dohoda mezi Kanyem a platformou Parler znamená?

Známý rapper Kanye West nabízí koupi pravicové sociální sítě Parler, a to krátce poté, co byl zablokován na Twitteru a Instagramu kvůli antisemitským příspěvkům, píše The Washington Post.

George Farmer, generální ředitel Parlement Technologies (mateřské společnosti sítě Parler), řekl, že dohoda byla uzavřena během minulého týdne. Obě strany odmítly sdělit podmínky dohody.

Ve světě, kde jsou konzervativní názory považovány za kontroverzní, se musíme ujistit, že máme právo se svobodně vyjadřovat.
Ye

Síť Parler byla spuštěna v srpnu 2018. Popularitu ale začala pomalu nabírat až v roce 2020. V lednu 2021 přestala být přístupná kvůli vazbám na povstání v Kapitolu USA. V září se Parler vrátil na Google Play.

Sociální síť má ale problémy s velikostí svojí komunity. Oproti ostatním konzervativním sociálním médiím nedosahuje tak velkého úspěchu. Podle platformy Data.ai, která sleduje používání mobilních aplikací, měl Parler v první polovině letošního roku v USA průměrně 725 000 aktivních uživatelů měsíčně, píše The Washington Post. To je pokles z 5,2 milionů v první polovině roku 2021.

Drama explained: Co se stalo s Kanye Westem?

by @klara_polankova

Truth Social mezitím měla ve stejném období 2,4 milionů uživatelů měsíčně, přestože byla spuštěna teprve v únoru a pouze na zařízeních Apple, podle Data.ai. Společnost zabývající se průzkumem trhu uvedla, že Gettr, další platforma směřující doprava, která byla spuštěna v červenci 2021, je před sítěmi Parler a Truth Social s přibližně 3,8 miliony aktivních uživatelů měsíčně.

Ani jedna z těchto platforem ale nemůže konkurovat Twitteru, který uvedl, že během posledního čtvrtletí měl denní průměr asi 237,8 milionů aktivních uživatelů. Pokud Elon Musk ale nakonec koupí Twitter, může to pro Parler znamenat fatální následky. Musk již dříve avizoval, že chce na Twitteru větší svobodu slova, včetně například obnovení účtu bývalého prezidenta Donalda Trumpa. To by mohlo znamenat návrat krajně pravicových uživatelů zpět na Twitter a velkou ztrátu pro sociální sítě, jako je Parler nebo Truth Social.

Elon Musk pobouřil Twitter slovy o válce na Ukrajině, překvapivě reagoval i Zelenský

by @yanhoechka

„Důvodem této dohody je, že Ye je velmi znepokojen cenzurou Big Tech,“ sdělil Farmer, generální ředitel Parlement Technologies, a poukázal na omezení Yeho na Instagramu a Twitteru. „Má prostředky k tomu, aby se do tohoto prostoru zjevně dostal vcelku agresivně.“

Farmer je ženatý s konzervativní komentátorkou Candace Owens, která se nedávno objevila s Kanyem na pařížské módní přehlídce v košilích s nápisem „White Lives Matter“.

Tato dohoda změní svět a změní způsob, jakým svět přemýšlí o svobodě slova.
generální ředitel Parlement Technologies George Farmer

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.