Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam v Ústí na pivo?

Miluju pivo, fakt hodně. Miluju taky Ústí nad Labem, město, kde jsem vyrostl. Málo se to ví, ale je to tady pěkný. Když jsem dostal za úkol tyhle dvě věci spojit, nemohl jsem odmítnout. Takže tohle je Kam v Ústí na pivo, článek plný lásky.

Popravdě jsem ani nevěřil, kolik v Ústí máme hospod. Dal jsem si ale za úkol obejít všechny hospody v Ústí, kde jsem aspoň jednou v životě byl. A tak jsme se vydali na tour de hospoda s organizačním týmem 6 lidí, čímž se z této akce stala jedna z největších kulturních událostí v Ústí za poslední dobu.

Za jeden večer se nám tak podařilo obejít 8 hospod. Předem bylo v plánu 11, ale kvůli náročnosti trasy, vyčerpání týmu a 12 pivům na kontě jsme museli poslední 3 hospody odložit na dobu neurčitou. I k nim se však vyjádřím, budu jen používat archivní fotky a vzpomínky z mojí hlavy.

Takže tady to máš: 11 nejvíc ikonických hospod v Ústí nad Labem.

U Hnáty

Pivnice U Hnáty má dlouhou minulost. Za svých studentských let sem chodili naši rodiče, jelikož je to jedna z nejbližších hospod od kolejí. Zároveň se nachází na kopečku nad gymnáziem, které jsem navštěvoval, a jak praví báje a povídky, o velké přestávce mezi odpoledkou se tady dalo stihnout jedno, někdy i dvě rychlá piva. Hnáta si nehraje na žádný nóbl podnik, dobře ví, kdo je její cílovka, kterou se jí daří správně oslovit. Jako klasická ústecká hospoda má v nabídce Březňáka. Není to úplně to nejlepší pivo na světě, ale po několika letech v Ústí se s ním už člověk sžije. Pěkná zahrádka u hlavní silnice dokresluje pocit poctivé městské hospůdky. Velikou výhodou je přítomnost autobusové zastávky několik pár metrů od podniku, takže domů bys trefit mohl i po pár kouscích. Cestou z hospody potkáváme právě přicházející štamgasty.

Kvalita piva: 4

Záchody: 10

Prostředí: 4

Celkové hodnocení: 4,5

U Sportovce

Popojdeme pár metrů do kopce a hned vstupujeme dolů po schodech do další hospody. Náš dnešní výkon bude minimálně na olympijské úrovni, proto si rozhodně zasloužíme stavit se v hospodě U Sportovce. Sem doporučuji zajít opravdovým fajnšmekrům. Jedná se o jednu z mála hospod, kde vám obsluha může nabídnout čepovaný Braník. To jsem samozřejmě nemohl odmítnout a nabídky se hned ujal. Hospoda si stojí za svým názvem – v televizi běží Wimbledon, ve stojanu si můžete vypůjčit k přečtení nejnovější díl Deníku Sport a na záchodech jsou v pisoárech fotbalové a házenkářské branky. Stylizace hospody prostě na jedničku. Zahrádka je opět u stejné, hlavní silnice. Nyní už je ale o trochu skromnější, takže ve špičce se možná nevejdete.

Kvalita piva: 7

Záchody: 7

Prostředí: 5

Celkové hodnocení: 5,5

Pod Lampou

Nyní scházíme z kopečka dolů, aby nám po prvních dvou pivech mírně vystřízlivělo a dokázali jsme náš úkol splnit, co nejlépe to jde. Přesouváme se už do trochu více „nóbl“ podniku Pod Lampou. Dokončuji svůj pivní trojboj a ke dvojici Březňák, Braník přidávám Plzeň. Tentokrát sedíme pod zastřešenou zahrádkou. První z nás se občerstvují hranolkami, ale jelikož jsme tým, tak se rádi podělíme. No jak se říká, pod lampou je největší tma a pivo tam taky nemaj vůbec špatný.

Kvalita piva: 8

Záchody: 5

Prostředí: 8

Celkové hodnocení: 7

Královka

Jedna z nejvíc punk hospod, kterou dnes navštívíme. Vracím se opět k začátku a dávám si Březňáka 11. Celý prostor je zaplněn různými cedulemi, takže při delší chvilce můžete svůj mozek zaměstnat čtením náhodných nápisů. Velký plus je zde fotbálek a jukebox. Víc se to asi popsat nedá, do Královky prostě musíte zajít sami, abyste nasáli její kouzlo.

Kvalita piva: 4

Záchody: 8

Prostředí: 7

Celkové hodnocení: 5

Fírovka

První hospoda, kde budu používat archivní vzpomínky. Kvůli strmému kopci, který před hospodou je, a časové tísni jsme se rozhodli, že Fírovku jako celek nenavštívíme. Ty ale můžeš dojet autobusem, takže ti nic nebrání tam zajít. Točí se tady klasicky ústeckej Březňák, ale díky jeho ceně moc za večer neutratíš.

Kvalita piva: 4

Záchody: 8

Prostředí: 9

Celkové hodnocení: 7

Ústecká pivotéka

Ústecká pivotéka je místo, kde ze mně vyrostl člověk, kterým jsem teď. Tady se zrodila moje láska k pivu a zde také přetrvává. Netajím se tím, že je to mezi všemi hospodami v Ústí moje nejoblíbenější. Tohle je hospoda s velkým H. Mají tady na čepu vždycky 5 piv z malých pivovarů. Náš tým doporučuje Ossegg a Zichovec, a pokud chceš šáhnout po klasickém ležáku, tak Krušnohor. Tady se nám plán začal mírně hroutit, protože jsem si místo jednoho plánovaného piva dal rovnou tři (jinak to nešlo, je fakt skvělý). Nádherná zahrádka, příjemná obsluha, skvěle načepovaný pivo. Prostě není nic, co by se Ústecké pivotéce dalo vytknout.

Kvalita piva: 10

Záchody: 8

Prostředí: 10

Celkové hodnocení: 9

Kam na pivo v Mostě

by @markysuch

Vlastenec

Hospoda Vlastenec svým jménem neklame. Na zdi vás přivítají portréty všech prezidentů. Nesmí chybět ani fotbálek, kulečník a šipky. Moudří si už dokáží vydedukovat, že zde čepují Březňáka. Ale pozor! Obsluha je tady docela agresivní, takže pokud vám chybí čtvrtka piva, hned vám na stole přiletí další. V nejvíc české hospodě dnešního dne jsem musel dát klasickou českou kombinaci – pivo, zelená. Už chyběl jenom utopenec.

Kvalita piva: 4

Záchody: 4

Prostředí: 9

Celkové hodnocení: 6,5

Srdcovka

Dobré pivo, které zahřeje u srdíčka. Jediná ústecká hospoda, kde můžete k platbě použít QR kód. Na výběr je zde Gambrinus, Plzeň nebo černý Kozel. Skvělá je tady i nabídka k jídlu, které určitě potěší tvůj žaludek.

Kvalita piva: 8

Záchody: 9

Prostředí: 8

Celkové hodnocení: 8

Báchorka

Báchorka je stálicí ústeckých hospod. Je to navíc jeden z podniků, který má otevřeno v Ústí nejdéle, takže se zde vždy postupně schází vyhnanci z ostatních hospod. K sezení doporučuji jednoznačně gauč v levém předním rohu. Bezpochyby nejpohodlnější místo v celé hospodě. Na výběr tady máš Plzeň, Gambrinus, nebo speciální Master 18!

Kvalita piva: 8

Záchody: 9

Prostředí: 7

Celkové hodnocení: 7,5

Tyršovka

Jedná se o nejnovější hospodu ze všech zmíněných. Nachází se v budově Tyršova domu, díky čemuž má i příhodný název. V nabídce je zde klasicky Březňák, nebo Beránek (doporučuji šáhnout po něm). V pozdních hodinách se zábava přesouvá do zadní části podniku, kde se nachází klub. Pokud chceš dát all-nighter, Tyršovka je jasná volba.

Kvalita piva: 7

Záchody: 9

Prostředí: 10

Celkové hodnocení: 8

Hraničář

Gentrifikované kino Hraničář bylo centrem kultury už dávno. Dnes je v krásném zrekonstruovaném domě nejen obrovský univerzální sál, ale i parádní kavárna/hospoda. Často zde vystupují nejrůznější umělci a celý prostor je zátokou hipsterů z širšího okolí. Hraničář je dominantou Špitálského náměstí, které je perfektním zákoutím pro dynamické víkendové večery. Je to jedno z ústeckých „must see“.

Kvalita piva: 7

Záchody: 8

Prostředí: 10

Celkové hodnocení: 8,5

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.