Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

K-POP MONTHLY UPDATE: Předávání Melon Music Awards a 13 let za mřížemi pro Krise Wua

Největší a nejdůležitější news ze světa K-popu za měsíc listopad!

Nenech si ujít minulý díl!

K-POP MONTHLY UPDATE: Crush a nařčení z rasismu, pauza BTS a tragédie v Itaewonu

by @_00_3_12

Entering her revenge era

Společnost Blockberry Creative vyhodila Chuu ze skupiny LOONA. Oznámení přišlo jen chvíli poté, co sama Chuu upozornila na špatné zacházení ze strany společnosti.

Chuu je bezpochyby miláček nejen fanoušků LOONY, a tak není překvapení, že nejsou ani trochu nadšení. Objevují se názory, že ji BBC vyhodilo, aby odvedlo pozornost od vlastních chyb.

Sólo album on the way

RM se soustředí na vlastní hudbu. Oznámil vydání alba Indigo, na jeho oslavu uspořádá malý koncert, na který se dostane jenom 200 šťastlivců. Koncertů bude podle BigHitu víc, tenhle ale proběhne 5. prosince.

Right to jail

Čínsko-kanadský herec, zpěvák a bývalý člen skupiny EXO Kris Wu byl odsouzen k 13 letům vězení za několik trestných činů včetně znásilnění, píše Reuters.

Kris byl zatčený už minulý rok poté, co 18letá studentka tehdy uvedla, že ji a další dívky zval k sobě domů, kde je nakonec opil a znásilnil. Některým dívkám bylo méně než 18 let.

Dark side of K-pop industry

by @_00_3_12

Identity theft is not a joke

Skupina IVE byla jedna z mnoha, která vystupovala a přebírala ceny na letošních Melon Music Awards. V rámci jejich performance hrálo i VCR (předem nahraná videa, která se často pouští na koncertech, případně právě na speciálních vystoupeních v rámci předávání cen), které bylo v podstatě totožné s hudebním klipem One Of These Nights od Red Velvet.

To vzbudilo pobouření mezi fanoušky Red Velvet, protože původní klip pro ně má hluboký význam (mluví se také o tom, že to byl tribute pro oběti sewolské tragédie) a VCR IVE bylo nejenom kopií, ale ještě podstatně zjednodušenou a zredukovanou kopií. Po agentuře Starship teď požadují omluvu. As they should.

Choose your dreamer

Jungkook vystoupil na opening ceremony na fotbalovém mistrovství světa v Kataru. Vystoupení bylo živě přenášeno i v televizích, nad různými výslovnostmi jeho jména se baví nejen k-pop fans.

Můj personal fave je rozhodně Chorvatsko.

So long and goodnight

Holčičí skupina BVNDIT se po třech letech rozpadá. Oznámila to jejich agentura MNH Entertainment.

MELON MUSIC AWARDS

26. listopadu se předávaly ceny MMA, jedny z nejdůležitějších hudebních cen v Jižní Koreji. Ocenění si odnesli BTS, (G)I-DLE, IU, Seventeen a spousta dalších, včetně Charlieho Putha. Přehled hlavních cen máš tady a kompletní list najdeš zde.

Artist of the Year: Lim Young Woong

Album of the Year: Lim Young Woong – IM HERO

Best Song of the Year: IVE – LOVE DIVE

Record of the Year: BTS – Proof

Jestli se teď ptáš, proč žádnou cenu nevyhráli třeba Stray Kids nebo Twice, tak nejsi sám/sama. Spousta skupin spadajících pod JYP Entertainment (Stray Kids, Twice, NMIXX, ...) se předávání cen Melon neúčastní. JYP v roce 2018 Melon zažaloval kvůli údajné manipulaci s žebříčky a od té doby mají mezi sebou společnosti beef. Umělci z JYP se tak často nedostávají ani na nominace.

COMEBACK OF THE MONTH:

Slayed the house boots down!

TWEET OF THE MONTH:

The emo era is officialy back, babes!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.