Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

K-POP MONTHLY UPDATE: Crush a nařčení z rasismu, pauza BTS a tragédie v Itaewonu

Největší a nejdůležitější news ze světa K-popu za měsíc říjen!

Crushed his career

Crush je bezpochyby jedna z největších hvězd na jihokorejské scéně a fanoušky má všude po světě. Jeho vystoupení během Pleroma Someday Festivalu, který proběhl 9. října, bylo proto velmi narvané. Kontroverze se ale po internetu rozšířila až o den později, kdy dvě fanynky tmavé pleti postnuly video, kde je jasně vidět, že je Crush přeskočil, když dával high-five dalším fanouškům okolo stage. Obě z nich si tak myslely, že je přeskočil kvůli barvě jejich pleti, což internet nenechal jen tak.

Crush se omluvil na Instagramu, kde se situaci pokusil vysvětlit. Prý se mu zdálo, že se na sebe lidi moc tlačí, a nechtěl, aby si někdo ublížil, tak se od fanoušků vzdálil.

Ať už se tím Crush snažil říct cokoliv, jeho vysvětlení fanoušci nepřijali zrovna nejlépe. Navíc se vlivem této situace znovu začalo mluvit o jeho questionable vystoupení v show Masked singer... They never learn, do they?

See you in 2025!

WORLD EXPO 2030 <YET TO COME> IN BUSAN byl poslední koncert, na kterém se BTS sešli, než vstoupili na oficiální pauzu, která potrvá do roku 2025 a během které budou plnit svou vojenskou povinnost. Koncert byl zdarma, včetně jeho streamování, a na stadionu se podle odhadů pohybovalo asi 50 tisíc lidí. Way to go!

Neboj se nic, RM totiž potvrdil, že bude vydávat sólo album, takže zatím není všemu konec!

Caught lacking in 4K

Co se sakra děje s Blackpink, je otázka, kterou si pokládáme už posledních pár let. Myslím, že už většina z nás přijala, že čtveřice jsou spíš influencerky a brand ambasadorky než idols, ale občas i tak rozum zůstává stát.

Jedna věc je, že muziky od této skupiny proudí velice málo, což samozřejmě fanoušky štve. Další věc je, že můžeme debatovat i o tom, jestli to holky pořád baví... na TikToku se totiž objevila řada videí z posledních koncertů, kde to tak nevypadá.

On the brighter side, spousta fandů si jejich koncerty užívá a na některých videích vypadají Blackpink opravdu šťastné, tak můžeme jenom doufat, že to tak opravdu je a že je YG někdy nechá dělat to, co opravdu chtějí.

New music from Jennie?

U Blackpink ještě chvilku zůstaneme. Na jednom z říjnových koncertů totiž Jennie zpívala nereleasnutý song. Můžeme se tak těšit na něco víc?

Locked and Loaded

Stray Kids pokračují ve svém pomalém, ale jistém dobývání hudebního světa. S EP Maxident se umístili na 11 místě v žebříčku Billboard 200.

I'm born nude, you are just a damn creep

(G)I-DLE slayed the house boots down. Tenhle comeback si zaslouží eseje a romány, já řeknu jenom to, že Soyeon s každým dalším songem potvrzuje, že je žena na správném místě. Jejich nejnovější comeback NXDE má nejenom skvělou message, ale taky dává stopku všem creeps na internetu. V Jižní Koreji je totiž dost vyhledávaný hastag children nxde a jméno skupiny se v korejštině píše stejně jako děti, takže mají creeps smůlu, protože se jim ve vyhledávání objeví tenhle song. Absolute queens!

Taky holkám musíme pogratulovat za úspěch na Billboard 200!

Rest in peace

Ve věku 24 let zemřel herec Lee Ji Han. Je jednou z mnoha obětí itaewonské tragédie, kdy se během oslav Halloweenu strhla obří smrtelná tlačenice v ulicích. Přes 150 lidí bylo davem umačkáno k smrti.

Řada skupin a umělců odkládá vystoupení nebo promotions nové hudby, aby uctili oběti a přidali se k mourning time, který byl v Koreji vyhlášen. Patří k nim Ateez, Dreamcatcher nebo AleXa.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.