Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jo, pivo je cool, ale už jste měli Proud?

Novinka od Plzeňského Prazdroje se dostává na pulty českých supermarketů a otáčí proud ve všech směrech. Ne, tohle není další marketingový clickbait. Tohle je prostě pivo, co je mnohem víc cool.

Česko, země zaslíbená. Kromě všech ostatních disciplín, ve kterých excelujeme, jsme mimořádně hrdí na své pivo. A máme důvod - v roce 1842 způsobil Plzeňský Prazdroj revoluci v pivovarském světě, když uvařil Pilsner Urquell, první zlatý ležák. S exportem do více než 50 zemí je dnes Prazdroj lídrem mezi výrobci piv a zároveň největším exportérem českého piva.

Kam jít v létě na pivo v Praze?

@eevelka

Není proto divu, že tolik Čechů a Češek nedá na místní pivo dopustit. Já taky ne - pivo je můj love language, moje modla a středobod krásných chvílí, které můžu s Prazdrojem v ruce trávit na sluníčku, sama nebo s kamarádstvem. A i přesto, že pivíčko miluju, občas jsou i chvíle, kdy se zkrátka nehodí.

Tak třeba v momentě, když si jich už pár dám a jsem celá nafouknutá. Ano, dělám si pak srandu, že mám pupek jak ve třetím měsíci těhotenství, v reálu mi je ale po několika pivech zkrátka těžko. Nebo třeba když je venku vedro, to na Prazdroj chuť mám, ale vím, že si dám jeden a budu pomalu omdlívat.

Jak nemít kocovinu

@terezasvehlova

Ale pozor! Halelujah! Volejte sláva a tři dny se radujte! Plzeňský Prazdroj totiž přišel s novým ležákem, který je řešením pro všechny mé komplikované situace. Představil totiž Proud. A já ho teď představím vám, protože jak je asi vidět, jsem z něj naprosto nadšená.

Prazdroj reaguje Proudem na měnící se preference mladých lidí a uvádí na trh moderní český ležák s lehkou chutí, nižší hořkostí i nižším obsahem alkoholu. Podle průzkumu agentury Kantar totiž roste skupina lidí, kteří tradiční pivo pijí méně než dřív. Zatímco v roce 2015 si ho alespoň jednou měsíčně dalo 56 procent spotřebitelů ve věku 18–30 let, v loňském roce už to bylo jen 44 procent.

Proud se vyznačuje nízkou hořkostí, konkrétně 18 IBU, přičemž české ležáky mívají obvykle hořkost vyšší než 30 IBU. Díky nižšímu stupni prokvašení nabízí pouze 3,9 procenta alkoholu - i proto je pro něj charakteristická chuťová plnost a dobrá pitelnost. Proud je navíc k dostání především ve třetinkách, což je ideální velikost piva, pokud ho chceme vypít čerstvé a studené.

Takže si to pojďme shrnout. Po vypití Proudu se díky jeho lehké chuti nebudu cítit nafouknutá a zároveň je s nižším podílem alkoholu skvělou volbou v horkých dnech. A pokud se bojíte, že se jedná o další marketingovou pohádku, která se ve skutečnosti ukáže jako zcestná, bát se nemusíte. Proud otáčí proud ve všech směrech.