Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jiří Procházka je zraněný a vzdal se pásu: Titul šampiona UFC si vezmu, ať už ho bude mít kdokoliv

Jiří Procházka se vážně zranil, a proto nenastoupí do prosincové odvety s Gloverem Teixeirou. Z respektu k ostatním bojovníkům polotěžké váhy UFC se dobrovolně vzdal titulu šampiona. O volný pás se utká bývalý šampion Jan Błachowicz a trojka žebříčku Magomed Ankalaev.

Nejznámějšího českého zápasníka Jiřího Procházku čekala odveta s bývalým šampionem Gloverem Teixeirou, která se měla konat již 10. prosince. Místo obhajoby titulu šampiona však přišla jeho ztráta. Důvodem je vážné zranění pravého ramene, které třicetiletý samuraj utrpěl při tréninku wrestlingu. Na zranění šampiona reagoval i prezident UFC.

Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli. Je to opravdu vážné. Jeho rameno je na tom velmi, velmi špatně. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci.
Dana White pro Yahoo Sports

Procházka nezveřejnil podrobnosti svého zranění, na svém Instagramu však potvrdil, že ho čeká operace a dlouhá rekonvalescence, která bude trvat minimálně šest měsíců. Český samuraj dodržel morální kodex Bushido – z důvodu neschopnosti zápasit se dobrovolně vzdal titulu šampiona polotěžké váhy UFC. Uvolnil ho pro další bojovníky na vrcholu žebříčku této divize.

S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polotěžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců... Nebudu brzdit polotěžkou divizi a titul aktuálně uvolním. Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet... Do půlroku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv...
Jiří Procházka

K celé situaci se vyjádřil i Procházkův manažer Tim Simpson, který potvrdil, že vzdát se opasku bylo čistě Procházkovo rozhodnutí.

Bylo to Jiřího rozhodnutí. Má samurajský způsob života, a jakmile se dozvěděl, jak dlouho bude mimo hru, řekl: „Musím respektovat ostatní bojovníky a nechat je bojovat o pás.“ Věří, že pás mohou mít oni, ale on bude stále šampionem.
Tim Simpson pro ESPN

Turnaj UFC 282, který se koná 10. prosince v Las Vegas, tedy přišel o svůj hlavní zápas Procházka vs. Teixeira 2. Místo odvety českého samuraje s brazilským válečníkem Gloverem Teixeirou obsadí vrchol karty bývalý polský šampion polotěžké váhy Jan Błachowicz v souboji s dagestánským vyzyvatelem a trojkou váhy Magomedem Ankalaevem, kteří se utkají o právě uvolněný pás šampiona.

Připomeň si, jak Jiří Procházka získal titul šampiona:

Česká Republika se zapsala do dějin MMA! Procházka se stal šampionem UFC

by @davidvachalec

Turnaj UFC 282 bude jednou z největších MMA událostí roku, pro české fanoušky je tak velkým zklamáním, že se zde Procházka nepředstaví. Kromě zápasu Błachowicze s Ankalaevem se v hlavním předzápase představí i raketově rostoucí senzace a hvězda lehké váhy Paddy Pimblett. Kromě dechberoucích výkonů v OKTAGONu se proslavil i svým výrokem o duševním zdraví mužů. Jeho řeč na turnaji UFC: London obletěla celý svět.

Připomeň si veřejné prohlášení Paddyho Pimbletta:

UFC zápasník poslal se slzami v očích silný vzkaz všem mužům. Drake mu slíbil Rolexky

by @davidvachalec

Ačkoliv je to pro Procházku i celé Česko velká ztráta, BJP slíbil, že se pro pás šampiona vrátí, ať ho bude v tu chvíli držet kdokoliv. Po operaci ramene a následné rekonvalescenci se tedy můžeme těšit na jeho návrat! 🥳💪

FOMO TIP: Pokud tě zajímá, kdo si uvolněný pás šampiona polotěžké váhy ukořistí pro sebe, můžeš sledovat turnaj UFC 282: Błachowicz vs. Ankalaev 10. prosince s českým komentářem na stanici Premiere Sport 1.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.