Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jamaal Bowman: Republikáni chtějí zakázat TikTok, protože nemají swag

TikTok to v posledních týdnech schytává ze všech stran. Evropské státy ho zakazují pro své státní zaměstnance a před Kongresem dostával CEO této aplikace opravdu nepříjemné otázky. Přece jen si ale v USA našel jednoho velice skalního zastánce. Demokrat Jamaal Bowman je odhodlán se za TikTok bít opravdu tvrdě.

Probíhající diskuze o bezpečnostních hrozbách, které představuje TikTok, našla neobvyklého hráče v newyorském zástupci Jamallu Bowmanovi. Tento demokratický politik se stal jedním z nejhlasitějších obhájců TikToku a postavil se proti pokusům prezidenta Joea Bidena a dalších politiků zakázat tuto aplikaci na zařízeních po celé zemi.

Bude TikTok zakázán? CEO Shou Zi Chew vypovídal před Kongresem

by @kubakohout_

V USA se objevily obavy z toho, že mateřská společnost TikToku ByteDance, kterou vlastní Číňané, umožňuje čínské komunistické straně přístup k údajům uživatelů. Prezident Joe Biden v prosinci podepsal zákon, podle něhož musí vládní subjekty vymazat TikTok ze svých zařízení, aby se vyhnuly čínskému sledování USA. Bidenova administrativa také požádala společnost ByteDance, aby prodala svůj podíl v aplikaci, jinak jí bude hrozit zákaz činnosti v USA.

Podle amerického zástupce Jamaala Bowmana, demokrata z New Yorku, je snaha vlády zakázat populární software pro sdílení videí „rasistická“. Toto prohlášení učinil ve středu na tiskové konferenci před budovou Kapitolu.

Bowman tvrdí, že obavy z TikToku jsou většinou důsledkem protičínské „hysterie“ a že Bidenova administrativa zatím nepředložila skutečné důkazy o tom, že je aplikace ovlivňována čínskými úřady.

Sám Bowman je na TikToku aktivní a na svém profilu má 191 tisíc sledujících. Svůj profil používal již při kampani, nyní ho používá pro vyjádření k aktuálnímu dění a občas přidá i TikTok vtipnějšího rázu.

Většina kolegů demokratů ale s Bowmanem jeho názor na TikTok nesdílí. Například demokratický zástupce New Jersey Josh Gottheimer tvrdí, že ti, kdo platformu obhajují, jsou buď příliš zahleděni do toho, že jsou celebritami na sociálních médiích, nebo se nechali zmást propagandou čínské vlády a ohrožují národní bezpečnost.

TikTok v prohlášení reaguje na varování před svou aplikací

by @kubakohout_

Navzdory svému nadšení pro platformu Bowman tvrdí, že se s nikým z TikToku nikdy nesetkal. Jeden z jeho asistentů však uvedl, že korporace pomáhala zprostředkovat schůzku, kterou Bowman absolvoval s influencery, kteří byli placeni za to, aby jeli do Washingtonu propagovat výhody platformy politikům.

Bowman dodal, že zákaz TikToku by pro Bidena představoval politické riziko, v době kdy se připravuje na znovuzvolení, a to vzhledem k popularitě aplikace mezi mladými voliči, které se Bidenovi již nyní nedaří příliš oslovit.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.