Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak si zařídit byt podle znamení?

Bude tvůj byt hrát všemi barvami, nebo bude minimalistický a perfektně uklizený? Pojďme se společně podívat na to, jak si zařídit byt podle tvého znamení zvěrokruhu!

BERAN

Beran potřebuje bydlet v lehce chaotickém prostředí. Minimalistická architektura, statek na vesnici a pořádek nejsou nic pro něj. Dokonalost pro něj není důležitá. Beran by si do bytu měl určitě pořídit extravagantní kousky a spoustu doplňků. Berani stále něco dělají, takže je dost možné, že vedle podložky na jógu najdeš kuchařku, šroubovák nebo knihu, kterou má už rok rozečtenou. V Beranově bytě je vždy milion věcí, které nedávají smysl, ale zaujmou.

BÝK

Býci si opravdu hodně potrpí na komfort a i tomu přizpůsobují svůj byt. Nadýchané polštáře, velká postel a pohovka jsou must haves. Dále si potrpí na květiny a svíčky, aby zútulnil své útočiště. Býkův byt nebude příliš barevný a spíše laděný do neutrálních barev (krémová, bílá, šedá, černá a pastelové barvy). Každý Býk by také měl mít zahrádku, kde může pěstovat své oblíbené ovoce, zeleninu a kam si také může jít sednout s šálkem kávy a relaxovat.

BLÍŽENCI

Věčně zaneprázdnění Blíženci potřebují velmi prostorný byt, jelikož mají spoustu zájmů. Blíženec v malém stísněném prostoru vyloženě trpí. V jeho bytě by při nejlepším měl být vyhrazený prostor (nebo pokoj) na každý z jeho zájmů. U Blížence doma nesmí chybět knihovna, sportovní potřeby, velká pracovna nebo i malířský ateliér. Blíženci také rádi rekonstruují a předělávají své obydlí.

RAK

Raci si jakožto rodinně založené znamení opravdu potrpí na hezký byt. Je pro ně nesmírně důležité ho mít uklizený a přichystaný na návštěvy rodiny nebo přátel. Rakovi by doma neměl chybět krb, zahrada s příjemným posezením a grilem a velký stůl. Také by měl zvážit možnosti propojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Raci mají doma spousty maličkostí, které pro ně mají velkou citovou hodnotu. A protože si ke všemu doma vytvářejí vztah, je pro ně často těžké něco vyhodit nebo předělat.

Tvůj ideální domácí mazlíček podle znamení

by @elvihradilkova

LEV

Pro Lva je jeho byt jeho hradem. Lev by měl bydlet v bytě s velkými okny, aby se mohl celé dny slunit, a spoustou zrcadel. Jeho byt nehraje příliš výraznými barvami, spíše zde najdeš zlatou, bílou a žlutou. Lev neumí moc zacházet s penězi a radši utrácí za oblečení, jídlo a zážitky než za doplňky do bytu. Zato má talent na nakupování krásných kousků za dobré ceny. Jeho byt je prostorný, a dokonce i poměrně hezky uklizený.

PANNA

Panna nejvíce ze všech znamení miluje úklid, pořádek a minimalisticky zařízené prostory. U Panny doma nechybí desítky vymožeností, které jí pomůžou s úklidem, vařením apod. Vše má své místo, proto má plno skříní, poliček a skříněk. Dříve nebo později by se z neuklizeného bytu, ve kterém vládne chaos, zbláznila, takže úložné prostory jsou must have. Každá Panna by měla mít doma také studovnu nebo pracovnu, i když třeba nepracuje z domu. Lokalitu bytu si také vybírá na základě vzdálenosti do práce nebo školy.

VÁHY

Váhy si potrpí na klasiku s trochou luxusu. Zbožňují zařizování bytu, a proto jsou skoro každý týden na nákupech. Nejčastěji zavítají do starožitnictví, kde najdou zajímavé vintage kousky, které se budou v jejich bytě vyjímat. Sem tam si však zakoupí i designové kousky, které má málokdo. I v jejich bytě by měl vládnout pořádek. Váhy si také rády sladí byt do jednoho stylu, a tím se řídí několik dalších let. Váhy by měly bydlet v klidné čtvrti kousek od centra.

ŠTÍR

Každý Štír by měl mít své soukromí. Sdílené pokoje/byty nejsou nic pro ně. Také nemusí mít ten největší byt, postačí jim malý byteček s kuchyní a koupelnou, hlavní je, aby měli právě to soukromí! Byt Štíra může působit lehce ponuře. Jelikož má rád klid a není rád, když ho něko ruší, měl by si pořídit zatemňovací záclony nebo rolety a visačku na dveře s nápísem „Nevstupovat!“. Štírovi by doma neměla chybět velká vana a koutek na čtení knih. Tohle vodní znamení si často vybírá byty na okraji města, na vesnici a blízko vody.

STŘELEC

Střelci jsou velmi akční a společenské znamení a i podle toho si zařizují svůj byt. Zahrada s velkým posezením, prostorný obývací pokoj a kuchyň jim nesmí chybět. Střelci většinou neradi vaří, takže kuchyň využívají pouze, když přijde navštěva. Právě díky tomu by měl Střelec bydlet s Rakem nebo Býkem, kteří milují vaření. Co by však u Střelce doma stoprocentně nemělo chybět, je vinný sklípek, nebo alespoňh koutek vyhrazený výhradně těm nejlepším vínům. Vedle toho by měl mít i místo na sportovní náčiní. Jeho byt by měl být prostorný a vzdušný.

Back to school kameny, které nesmí chybět ve tvé tašce!

by @elvihradilkova

KOZOROH

Kozoroh miluje staré budovy, byty a starožitosti. Jeho byt by měl mít už něco za sebou a mít i svého ducha. Klasický Kozoroh se nenastěhuje do přehnaně moderního bytu, to přenechá Vodnáři. Pohodlná křesla, velká pohovka, starý, ale bohatý nábytek jsou jeho nutnosti. Kozorohové jsou často i workoholici, proto by měli mít doma jak pracovnu, tak místo k opočinku, kam si sednou se sklenkou dobrého vína a knížkou. Barvy volí neutrální.

VODNÁŘ

Vodnáři jsou přesně tím typem lidí, který volí moderní byty a domy. Vše staré nahrazují něčím novým a nenapodobitelným. Vodnář by měl vlastnit několik jedinečných designových kousků! Nejideálnější pro něj bude velký ateliér nebo byt v mrakodrapu s velkými okny. Jeho byt je opravdu originální od umístění nábytku až po zvolené barvy a doplňky. Vodnář je poměrně nepraktický, takže klasické vybavení domácnosti u něj nehledej.

RYBY

Byt Ryb působí jako zvláštní oáza klidu, ale i chaosu. Ryby nejsou bordeláři, ale přece jen se jim pořád někde něco povaluje. Na co si však potrpí, je, aby jejich byt voněl, a proto mají v každém pokoji vonné tyčinky, svíčky a rozprašovače. Nejdůležitější je, aby jejich byt měl velkou koupelnu a velkou ložnici, bez toho se neobejdou. V nejlepším by lidé ve znamení Ryb ocenili i bazén nebo vířivku. Celkový design volí útulný a situovaný do světlejších barev.