Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Back to school kameny, které nesmí chybět ve tvé tašce!

Začátek nového školního roku se blíží a já mám pro tebe pár tipů na užitečné kameny, které by ti neměly chybět.

1. Měsíční kámen

Měsíční kámen je kamenem nových začátků a změn. Jít po dlouhých prázdninách, kdy jsi neotevřel/a knížku a jen sis užíval/a léta, do školy může být velkou změnou a šokem. Měsíční kámen ti pomůže zvládnout tuto změnu bez stresu. Je důležité ho u sebe nosit alespoň ze začátku, než si zvykneš na novou rutinu.

Měsíční kámen nabíjej na úplňku nebo minimálně na měsíčním svitu.

Zdroj: Pinterest

2. Fluorit

O fluoritu jsem psala už dříve ve článku o go-to kamenech k maturitě. Řekla bych, že právě tento fialovozelený kámen je tím nejlepším pro studenty. Fluorit zlepšuje tvou koncentraci a pomáhá ti s učením. Díky němu se ti lépe dostanou do hlavy všechny potřebné informace. Pomáhá také se stresem a nedostatkem motivace.

Fluorit nemá rád Slunce, takže jej nabíjej na měsíčním svitu v misce s vodou.

Zdroj: Pinterest

Go-to kameny k maturitě

by @elvihradilkova

3. Ametyst

Ametyst je nejlepší kámen proti stresu, a proto nesmí chybět ve tvojí školní tašce. Pokaždé, když se budeš cítit ve stresu, si ho vem do ruky, párkrát se nadechni a vydechni a jsem si jistá, že se budeš cítit o poznání lépe. Myslím si, že uklidnit se na začátku školy budeme potřebovat všichni, takže si jdi rychle pořídit svůj ametyst!

Ametyst nabíjej na měsíčním světle.

Zdroj: Pinterest

4. Karneol

Karneol ti pomůže se sebevědomím a mluvením před lidmi. Pro spoustu z nás je nepříjemné stát před plnou třídou a prezentovat referát a vypadat při tom jistě a sebevědomě. Proto tu máme tento ohnivý kámen, který odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Také mimo jiné dodává energii při ranním vstávání a zvyšuje kreativitu. Totální must have!

Karneol nejprve očisti pod tekoucí vodou a poté jej nabíjej na slunečním svitu.

Zdroj: Pinterest

5. Turmalín

Černý turmalín je silným ochranným kamenem. Ať už jsi na cestě do školy, ve škole, nebo v tělocvičně, vždy by ses měl/a cítit safe a být safe. S tím ti pomůže právě turmalín. Tento kámen tě také ochrání před negativní energií v podobě spolužáků, co šikanují a nepřejí ti úspěch, před nečekaným zkoušením, špatnými otázkami v testu apod. Pokud neseženeš turmalín, postačí jakýkoliv černý kámen – všechny černé kameny ochraňují.

Turmalín nabíjej venku za soumraku nebo v noci na měsíčním svitu. Dále můžeš jeho energii dobít křišťálem.

Zdroj: Pinterest

Další užitečné kameny do školy: citrín, lapis lazuli, sodalit, tygří oko a rhodonit.