Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak si vybrat SPF tak, aby neškodilo tvé pleti ani přírodě?

Pokud chceš před UV zářením chránit svoji pokožku a zároveň chránit i život v oceánech, čti dál! Není totiž SPF jako SPF a tvoje volba může ovlivnit stav tvé kůže i planety.

SPF by se mělo nanášet každý den, a to i v zimě! Můžeš tak předejít kožním onemocněním, pigmentovým skvrnám ale třeba i předčasnému stárnutí pokožky a vráskám. Pokud tedy SPF krém stále není součástí tvé každodenní skincare rutiny, this is your sign!

Stejně jako jiné kosmetické produkty, i SPF krémy mohou obsahovat spoustu toxických látek, které škodí tvému zdraví. Většina konvenčních opalovacích krémů tě sice ochrání před UV zářením, ale svým chemickým složením může narušit tvoji hormonální rovnováhu, vyvolat alergie nebo ohrozit zdraví pokožky.

Běžné krémy navíc svým složením ničí i korálové útesy a život v oceánech. Podle vědců skončí v oceánech ročně až 14 000 tun opalovacího krému. Z těchto důvodů jsou opalovací krémy obsahující oxybenzone nebo actinoxate již několik let dokonce zakázané ve státě Palau nebo na Hawaii .

Podle Greenpeace právě tyto toxické látky škodí mořským živočichům, jako jsou na příklad škeble, ryby nebo delfíni. Nejvíce však ohrožují korálové útesy, které jsou již poškozeny kvůli globálnímu oteplování.

Chemikálie, kterým se vyhnout:

  • Oxybenzone
  • Octinoxate
  • Avobenzone
  • Benzophenone
  • Octyl methoxycinnamate
Více o tom, proč kupovat clean beauty kosmetiku se dozvíš v článku

Proč kupovat clean beauty kosmetiku?

by @michaela__halova

Jaké produkty si tedy koupit?

Řešením je koupit si minerální opalovací krém. Dej si ale pozor na složení a zkontroluj, jestli krém neobsahuje některou ze zmíněných látek.

TIP: Některé minerální opalovací krémy se hůře roztírají. Proto jsme pro tebe vybrali ty, které splňují všechna zmíněná kritéria a nezanechají na pokožce bílé stopy.

V-Sun opalovací krém na tělo SPF 30

449,-

Salt & Stone Opalovací krém SPF 30

530,-

OPALOVACÍ TYČINKA NA OBLIČEJ SPF 30

520,-

Zdroj: This is a good guide