Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Elon Musk koupil Twitter. Co se teď může stát?

Elon Musk se dohodl, že koupí Twitter za 44 miliard dolarů. Nejbohatší člověk planety tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Co s ní teď ale může udělat?

Uvolnění pravidel pro obsah

Musk dlouhodobě kritizoval obsahovou politiku platformy a spekuluje se, že by mohl upravit pravidla Twitteru a umožnit návrat pozastavených účtů, třeba ten bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Když se oznámilo, že Musk Twitter opravdu koupil, řekl, že svoboda slova je „základním kamenem“ fungující demokracie, a platformu popsal jako „digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva“.

Musk se už dříve označil za „absolutistu svobody slova“, ale jeho přesný pohled na tento koncept je nejasný, sám nikdy pojmenování nevysvětlil, informuje BBC. Navíc v minulosti přitom na platformě také zablokoval lidi, kteří jej nebo jeho společnosti kritizovali.

Elon Musk vyzval Putina na souboj. Přeperu ho levou rukou, prohlásil miliardář

@yanhoechka

Konec reklam

Poté, co se Musk na začátku dubna stal největším akcionářem Twitteru, zveřejnil sérii už smazaných tweetů, v nichž naznačoval, že by se rád zbavil reklam na prémiové předplacené službě Twitter Blue. „Síla korporací diktovat politiku je výrazná, pokud síť žije jen na penězích z reklamy,“ napsal Musk. Twitter v současnosti spoléhá na reklamy asi z 90 % svých příjmů.

Služba Twitter Blue, která byla spuštěna v loňském roce a je k dispozici v USA, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii, poskytuje uživatelům přístup k dalším funkcím, jako je například tlačítko „zrušit tweet“.

Elon Musk aneb snílek s Aspergerem, který posílá lidi do vesmíru

@heyfomo.cz

Ověřování uživatelů

Musk už se také vyjádřil k tomu, že by chtěl ze sociální sítě odstranit spam roboty a trollí účty. Twitter má totiž dlouhodobě problém s automatickými falešnými účty, které se používají k neúnavnému zveřejňování neužitečného nebo zavádějícího obsahu.

Jamie Moles, vedoucí prodejní inženýr ve firmě ExtraHop zabývající se kybernetickou bezpečností, říká: „Odstranění spamových robotů z Twitteru se sice zdá jako obrovský úkol, ale pokud bude Musk úspěšný, tak metody používané Twitterem k odstranění robotů z platformy mohou vytvořit nové techniky, které zlepšují detekci a identifikaci spamových e-mailů, spamových příspěvků a jiných pokusů o škodlivé narušení v širším měřítku."

Úprava tweetů po jejich zveřejnění

Předtím, než Musk Twitter koupil, se sledujících zeptal, zdali by chtěli tlačítko, které by umožňovalo editaci už zveřejněných tweetů. Uživatelé po této funkci už dlouho volají, ale panují obavy, aby nebyla zneužívána. Na druhou stranu by to lidem umožnilo opravit překlepy nebo chyby v tweetu, aniž by ztratili jakékoli odpovědi, retweety nebo lajky, které již získali.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.