Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak na tebe působí jednotlivé fáze Měsíce?

To, že na nás všechny působí Měsíc, není žádnou novinkou. Avšak každá jeho fáze má jiné účinky a ovlivňuje nás jiným způsobem. Pojď se mnou zjistit, jak to funguje!

Měsíční fáze ovlivňují naše psychické i fyzické zdraví. Je důležité znát tyto fáze a jejich účinky, abychom je mohli zmírnit a ty negativní tolik neprožívali.

Fáze Měsíce

Celkový měsíční cyklus je dlouhý 29,5 dne a skládá se z 8 základních fází:

  • Nov
  • První srpek
  • První čtvrť
  • Dorůstající Měsíc
  • Úplněk
  • Couvající Měsíc
  • Poslední čtvrť
  • Poslední srpek

Jak Měsíc působí na tvé zdraví?

Měsíc na tebe působí díky gravitaci. Tato gravtační síla působí na tvé tělní tekutiny a může na nějaký čas rozhodit tvůj spánkový režim a mentální zdraví. Přece jen příliv a odliv moře je ovlivněn Měsícem.

Každý z nás je jinak náchylný na změny a i jinak prožívá měsíční fáze. Nejčastěji tě však může bolet hlava, klouby, tvůj spánkový režim se úplně rozhodí a rychlé výkyvy nálad budou na denním pořádku.

Holky pozor! Měsíc také často ovlivňuje naši menstruaci. Můžeš proto mít někdy větší a někdy menší bolesti, jindy zase můžeš být více emotivní, než normálně býváš, a podobně. Měsíc může dokonce zapůsobit i na to, kdy ti menstruace začne a kdy skončí.

I mezilidské vztahy mohou být v ohrožení. Mám kamarádku, která mi vždy říkala, že se u nich na úplněk skoro pokaždé někdo v rodině pohádá.

Ascendent, Sun sign, Moon sign a co vlastně znamenají

by @elvihradilkova

Působení jednotlivých fází

Nov

Nov je obdobím nových začátků a pozitivní energie. Je dobré zapomenout na minulost a začít nový cyklus s optimistickou náladou.

Skvělý čas pro: vyčištění staré a negativní energie, chození na terapie, detox od sociálních sítí, začátek nových přátelství, vztahů a karierního růstu

První srpek

Při prvním srpku je nejlepší si nastavit cíle a začít s manifestací. Zaměř se na sebe a na to, čeho bys chtěl/a v následujícím měsíci (nebo klidně i měsících) dosáhnout.

Skvělý čas pro: to-do listy, manifestace, plánování budoucnosti a rozvíjení tvého kreativního ducha

Vše, co potřebuješ vědět o Mercury Retrograde

by @elvihradilkova

První čtvrť

V období první čtvrti se zaměř na akci a vem osud do svých rukou. Tvé manifestace a cíle, kterých chceš dosáhnout, se už plní a ty by ses měl/a snažit, aby vše šlo hladce.

Pozor, v této fázi se mohou začínat objevovat problémy!

Skvělý čas pro: růst, obdržení lásky, soustředění se na své cíle, překonávání sám/sama sebe

Dorůstající Měsíc

Při dorůstajícím Měsíci bys měl/a být svému vysněnému úspěchu na dosah nebo alespoň zase o krok blíž.

Skvělý čas pro: starání se o své zdraví, motivování sama sebe

Úplněk

Úplněk je zde proto, aby ti oznámil, že tvé cíle byly splněny a že vše, co jsi zasel/a, také sklidíš (bohužel i to špatné). Je to velmi silné období a spousta lidí s ním nemá dobrý vztah. Úplněk odráží tvé chování a akce a vrací k tobě, co si zasloužíš. Pokud jsi byl/a na někoho zlý/á, teď se ti to může vrátit a úplněk budeš prožívat těžko. Skvěle zde funguje karma.

Skvělý čas pro: nabití energie, odpočinek, oslavy, ukončení nějakého projeku/období

Růžový úplněk ve Vahách zapůsobí na tvé vztahy

by @elvihradilkova

Couvající Měsíc

Couvající Měsíc ti připomíná, že máš být vděčný/á. Sdílej své pozitivní prožitky s tvými nejbližšími a poděkuj jim, že stojí při tobě.

Skvělý čas pro: trávení více času s přáteli a rodinou, dávání lásky

Poslední čtvrť

Fáze poslední čtvrti ti říká, abys ze svého života odstranil/a vše, co ti už neslouží a přidělává ti jen starosti. Blíží se nov a je důležité začínat nový cyklus s čistým štítem.

Tohle období může být velmi bolestivé, protože si musíš uvědomit, co nebo koho už ve svém životě nepotřebuješ a bude ti bez něj líp. Nahlédni do svého nitra a hlavně k sobě buď upřímný/á!

Skvělý čas pro: ukončení kouření a jiných závislostí, starání se o své mentalní zdraví, rozchody, odpouštění

Poslední srpek

Poslední srpek je fází klidu. Už jsi ukončil/a celý cyklus, zbavil/a ses toxic energie a jsi ready na nový začátek, který je za dveřmi v podobě novoluní (novu).

Skvělý čas pro: výlety, meditace, užívání si života, dlouhý spánek a odměňování se

A jak působí Měsíc na tebe?