Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Ascendent, Sun sign, Moon sign
a co vlastně znamenají

Sluneční znamení může být dost zavádějící. Co všechno potřebuješ znát, abys došel/a k přesnému popisu své osobnosti?

V dnešní době se víc a víc lidí začíná zajímat o astrologii a horoskopy. Ze začátku ale znají pouze své Sluneční znamení, a to může vést k nepřesnému popisu jejich osobnosti. I když je Sun sign důležité, nevypovídá o člověku vše a popisy založené jen na něm nemusí úplně sedět. Proč? Některé lidi totiž více ovlivňuje právě jejich Ascendent, Měsíční znamení nebo další aspekty osobního horoskopu, které budeme rozebírat příště.

Jak zjistím aspekty svého osobního horoskopu?

Abys zjistil svůj Ascendent a Měsíční znamení, budeš potřebovat přesné časové údaje o svém narození: rok, měsíc, den, hodinu a minutu. Bez toho nemůžeš pokračovat ve své „astro cestě“.

Tyto údaje zadáš buď do nějaké astro aplikace (např. Co-star), nebo přímo na web, který ti "vypočítá" tvůj horoskop (https://justastrologythings.com/pages/chart/).

Velká trojka (Ascendent, Sluneční a Měsíční znamení)

☀️SLUNEČNÍ ZNAMENÍ

Sun sign je v podstatě jádro tvé osobnosti (ego). Ukazuje ti, kde se na obloze nacházelo Slunce v době, kdy ses narodil/a. Pozice se mění každý měsíc, proto máme 12 znamení (12 měsíců = 12 znamení).

To, v jakém znamení se ve tvém horoskopu nachází Slunce, určuje tvůj smysl života na Zemi. Nachází se v té oblasti, kde dokážeš zazářit. Sluneční znamení ti o člověku prozradí mnoho, ale není směrodatné.

✨ASCENDENT

Ascendent neboli vycházející znamení (Rising sign) je to znamení, které se nacházelo na východním horizontu v momentě, kdy ses narodil/a. Představuje „masku“, kterou nosíš. Představ si například, že potkáš někoho nového a od pohledu ti připadá jako sebejistý Lev. Po chvilce seznamování ti však dojde, že to tak není, a zjistíš, že má úplně jiné znamení, než sis prve myslel/a. Za tohle může jeho ascendent. Ten je sice ve Lvu, ale jeho Sluneční znamení je třeba ve Vodnáři.

Znát svůj Ascendent je velmi důležité, protože vypovídá o tom, jak se navenek prezentuješ. Ascendent je nejosobitějším bodem celého horoskopu, protože zde záleží opravdu na minutách – mění se přibližně po 2,5 hodinách.

🌜MĚSÍČNÍ ZNAMENÍ

Moon sign znázorňuje místo, kde se nacházel Měsíc v době tvého narození. Měsíc obecně vládne lidským citům, intuici a emocionálnímu životu, a proto Měsíční znamení vypovídá o tvém emocionálním prožívání. Když ho budeš znát, porozumíš svým citovým potřebám.

Například od člověka se Sluncem v Panně a Měsícem v Rybách bychom očekávali praktičnost, perfekcionismus a vážnost, ale právě díky silnému aspektu jeho Měsíce bude tento člověk hodně citlivý, romantický a tak trochu snílek. Tato planeta se v poměru se Sluncem pohybuje rychleji a je v jiném znamení co dva dny.

Když tohle všechno spojíš dohromady, dozvíš se o sobě mnohem více než pouze z popisu Slunečního znamení.

SHRNUTÍ

☀️SLUNEČNÍ ZNAMENÍ (SUN SIGN)

·       Znamení, ve kterém se Slunce nacházelo při tvém narození

·       Tvé pravé „Já“ a ego

·       Síla vůle

·       Středobod osobního horoskopu

·       Smysl tvého života na Zemi

✨ASCENDENT (RISING SIGN)

·       Znamení, které se nacházelo ve východním horizontu, když ses narodil/a

·       Tvoje „maska“

·       Charakter, kterým se prezentuješ navenek

·       První dojem

🌜MĚSÍČNÍ ZNAMENÍ (MOON SIGN)

·       Znamení, ve kterém se nacházel Měsíc při tvém narození

·       City, prožívání, potřeby

·       Intuice

·       Povaha tvé duše