Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak dát správný dárek a proč se to většině nedaří?

Vánoce jsou za rohem a s nimi přichází i stres z toho, co dát svým blízkým pod stromeček. Zklamané pohledy a věty typu „To jsem si vždycky přál“ nikdo na Štědrý den rozhodně slyšet nechce. Proč se nám ve většině případů nedaří dát správný dárek a jak si s tím letos poradit?

Proč si vůbec dáváme dárky?

Každé Vánoce děti po celém světě nacházejí velkou hromadu dárků pod stromečkem. Kde se ale tento zvyk vzal? Rozdávání vánočních dárků lze sledovat již ve starověkém Římě, kde se slavil svátek známý jako Saturnálie. Tento prosincový svátek se nesl ve znamení zábavy, hodů, karnevalů a výměny drobných dárků. Dávání dárků během zimních prázdnin se stalo součástí vánoční tradice, protože se křesťanství rozšířilo po celé římské říši.

Tipy na společné dárky pro pár

by @kulhak_

Proč je většina z nás špatná v dávání dárků?

Mnozí z nás, navzdory našim nejlepším úmyslům, jsme v dávání dárků hrozní. Ve Spojených státech je každý rok vráceno přibližně 70 miliard dolarů v darech. Co dělá většina z nás špatně?

Nejprve si musíme uvědomit, že lidé často stráví více času rozbalováním dárku než jeho využitím. Příjemci často dávají přednost věcem, které jsou praktičtější a lze je použít na denní bázi.

Ekonomové se zabývají obzvláště jedním aspektem darování, a to plýtváním. Je to ztráta času a prostředků pro všechny zúčastněné, když někdo dostane dárek, kterým pohrdá. Jedním z řešení je dát jako dárek peníze, které mají vždy stejnou hodnotu pro dárce i příjemce. Ty můžou být však vnímány jako neosobní. Další možností je se jednoduše zeptat, co si člověk přeje. Podle studie z roku 2011 lidé dávají přednost dárkům, o které si přímo řeknou, než úplnému překvapení.

Tipy na dárky pro TikTok girls

by @adelakutilova

Jak na to psychologicky vyzrát?

Výzkum překvapivě ukazuje, že zatímco dárci rádi dávají promyšlené dárky zaměřené na příjemce, lidé mají celkově radši, když dostávají dárky, které odrážejí skutečné já dárce. Zvaž proto darování něčeho, co odráží tvoje vlastní zájmy a osobnost. To může dárku přidat význam a personalizaci.

Vánoce jsou ale především o kvalitně stráveném čase s nejbližšími. Není důležité, jak drahý dárek koupíš, ale to, jak moc se budeš snažit udělat radost osobě, které dárek kupuješ. Nákup dárků není něco, čím by ses měl/a stresovat.

Vtipné i roztomilé vánoční tradice FOMO týmu

by @heyfomo.cz

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.