Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Infinite money glitch: Co stojí za spam účty na Tiktoku

Spam účty na TikToku, které recyklují kontent jiných tvůrců a připojují k nim na split screen gameplay Minecraftu nebo Subway Surfers stoprocentně znáš a možná s nimi i usínáš (guilty). Takhle vypadá svět, který za nimi stojí.

Před pár lety byl jedním z často doporučovaných side hustles YouTube a faceless kanály s obsahem, který se prakticky tvořil sám a vyžadoval minimum času - třeba o playlisty, top 10 nebo čtení Reddit postů, které za člověka mohlo odříkat AI.

A od té doby se umělá inteligence neskutečně zlepšila, a ačkoliv se pořád tvoří AI generovaná videa pro YouTube, obsah na stejném principu teď bují především na TikToku a podle všeho je schopný vydělávat velké sumy peněz.

Jak omezit čas strávený na telefonu?

@kubakohout_

Tyhle spam accounts především recyklují obsah jiných tvůrců a na split screen k němu přidávají gameplaye, bizarní DIYs, barvení kříd nebo zabalování třpytek do slizu. Videa dosahují i sta tisíců zhlédnutí a pro jejich „tvůrce“ představují low effort a easy cestu, jak zaplavit svůj kanál velkým množstvím videí, které jim pasivně vydělávají peníze.

Kromě split screens ale narazíš i na stock footage videa s různými fakty nebo převyprávěnými ploty filmů, jejichž text je vygenerovaný umělou inteligencí, která ho zároveň i přeříkává. A čím horší je jejich kvalita, tím jsou úspěšnější.

Na sociálních sítích se už vytvořil celý průmysl, který lidem pomáhá tahle videa tvořit od side hustle influencerů až po software developery, kteří vytváří AI aplikace na editování videí, tvoření voiceoverů, prodávají templaty, stock footage nebo strategie na to, jak se stát virálním na sockách. Jediným cílem je nasbírat dost views a sledujících, aby se spam účty dostaly do AdSense na YouTube nebo Creativity Programu na TikToku.

Zdroj: 404 Media

Hustle influencers on steroids

Právě side hustle influenceři tenhle trend krmí, a navíc z něj sami vydělávají. Musa Mustafa už je v oblasti profík - má vlastní YouTube kanál, který především slouží jako propagace k masivnímu Discord kanálu s 80 tisíci členy. Mustafova prémiová sekce stojí 40 dolarů měsíčně a obsahuje plno tipů, strategií a návodů, jak tenhle low effort content tvořit.

Influenceři jeho typu podporují spam content už jenom tím, že o něm mluví a vytváří návody na jeho zlepšování, zároveň tím pomáhají tvůrcům tohoto obsahu si vydělat víc peněz a tím pádem i víc tvořit. Obě strany se tak navzájem podporují a internet plní nesmyslným obsahem, kterého se těžko zbavuje.

Ztráta soukromí a pracovních pozic nebo boj proti změně klimatu. Co všechno můžeme v budoucnu očekávat od umělé inteligence?

@_00_3_12

Mustafovu „filozofii“ nejlépe shrnuje jeho video The BEST Niche to Start Right Now on TikTok. Je to návod a podněcování ke kradení originálního obsahu jiných lidí a vydávání ho za svůj.

Tohle je nový druh kontentu, který by teď měl každý brát a krást. Doslova krást.
Musa Mustafa

Kradení klipů z populárních a úspěšných videí není žádná novinka - je to jedna z nejpopulárnějších metod, jak ze sebe udělat virál a navíc zaručeně funguje. Nic to ale nemění na tom, že se pořád jedná o krádež.

TikTok samotný má se spam accounts masivní problém a už jenom podle množství ukradeného obsahu je jasné, že ani to se platformě nedaří efektivně potírat. Jestli se situace někdy zlepší, je ale ve hvězdách.

Čeká nás regulace umělé inteligence? Generální ředitel OpenAI vypovídal před Kongresem

@kubakohout_

Zdroj: 404 Media, TikTok, medium.com, Web Friendly

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.