Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Indická vláda odmítla jmenovat prvního otevřeně homosexuálního soudce

Vláda odmítla jmenovat Saurabha Kirpala soudcem. Hlavním důvodem je jeho otevřená homosexualita, která v indické společnosti není zcela přijímána.

Indická vláda odmítla jmenovat významného indického advokáta Saurabha Kirpala soudcem kvůli jeho sexuální orientaci a vztahu s občanem cizí národnosti. Komise Nejvyššího soudu v listopadu jednomyslně navrhla jeho jmenování jako uchazeče o místo soudce Nejvyššího soudu v Dillí, píše The Washington Post.

Vláda však jeho žádost zamítla s odvoláním na obavy ministerstva spravedlnosti a zahraniční zpravodajské agentury založené na jeho sexuální orientaci a intimním vztahu se švýcarským rezidentem.

Saurabh Kirpal je kompetentní, bezúhonný a inteligentní. Jeho jmenování přinese přidanou hodnotu a zajistí začlenění a rozmanitost.
usnesení soudců Nejvyššího soudu

Papež František: Být homosexuálem není zločin

by @kubakohout_

V Indii vyvolalo možné jmenování prvního otevřeně homosexuálního soudce v zemi celonárodní diskuzi. Podle soudců Nejvyššího soudu není Kirpalova sexuální orientace pouze věcí hrdosti, ale také ústavním právem. Rovněž ocenili Kirpalovu kvalifikaci a ujistili, že jeho jmenování podpoří inkluzi a rozmanitost.

Opatření vlády upozornilo na dlouhodobý spor mezi ministerstvem spravedlnosti a Nejvyšším soudem, který se stále více vyostřuje. Vládní strana Bharatiya Janata Party již dříve homosexualitu odsoudila, ale na výrok Nejvyššího soudu oficiálně neodpověděla.

Odmítnutí Kirpala je špatné, nepřijatelné a protiústavní. LGBT lidé byli vždy součástí společenské struktury Indie.
Menaka Guruswamy, právnička Nejvyššího soudu

Feminist foreign policy, politika, kterou by měla přijmout každá země

by @eevelka

Rozhodnutí Nejvyššího soudu o dekriminalizaci pohlavního styku homosexuálů v roce 2018 představovalo v Indii velký posun, přesto jsou protihomosexuální nálady ve státě rozšířené. Vláda stále neuznává manželství osob stejného pohlaví a několik žadatelů již požádalo Nejvyšší soud, aby se jejich případy zabýval.

Indie se mění. Samozřejmě by bylo hloupé tvrdit, že společnost homosexualitu zcela přijala, ale rozhodně jsme na tom mnohem lépe než před deseti lety.
Sanjoy Ghosh, právník Nejvyššího soudu

V Indii boj za práva stejnopohlavních párů stále pokračuje. Bollywoodské filmy a pride pochody podnítily debatu a předseda hinduistické organizace, která slouží jako ideologický pilíř BJP, nedávno vyjádřil pro-queer názory a zároveň se odvolával na hinduistickou mytologii.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.