Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hodnotím knihy Colleen Hoover, part 3

Colleen Hoover je jednou z nejčtenějších spisovatelek žánru young adult. Téměř každá její kniha je hit. Já jsem konečně přečetla další, abych ti mohla dát další upřímnou recenzi. 

Odvrácená tvář lásky 

Tato kniha je jednou z těch populárnějších od spisovatelky. Byla jsem opravdu zvědavá, co příběh přinese, protože sliboval pořádnou smršť emocí. A musím říct, že pokud chceš sáhnout po některé z knih Colleen, tak to musí být tato! Příběh začíná vcelku pomalu, ale vývoj děje je naprosto skvělý. Pokud miluješ slow-burn příběhy s enemies to lovers aspektem, tento si zamiluješ.

Obsah:

Tate se stěhuje ke svému bratrovi do bytu. Hned se seznamuje s bratrovým dobrým kamarádem a kolegou, pilotem Milesem Archerem. Ze začátku se oba dva moc nemusí. Nicméně je spojuje neovladatelná touha a domluví se pouze na fyzickém vztahu. On o lásku nestojí a ona na ni nemá čas. Miles dodává ještě jedno pravidlo – „Neptej se mě na minulost a nepočítej s budoucností“. Postupně Tate ale propadne touze trávit s Milesem víc času. Miles sám přemýšlí, že by pravidla možná mohl porušit a poslechnout své srdce, ale odvrácená tvář lásky je někdy tak silná, že si nemyslí, že má na lásku nárok po tom, co se stalo. 

Zdroj: Databáze knih

Recenze:

Tenhle příběh mě opravdu bavil. Do děje bylo zakomponované téma pilotování a myslím, že pro většinu holek, co knížku četly, se piloti stali jedním z nejatraktivnějších povolání (haha). Některé pasáže byly občas trochu zdlouhavé a natažené, přesto mě hlavní zápletka knihy dostala natolik, že si troufám říct, že to bez kapesníčku nezvládneš. P. S.: Spicy pasáže included.

10/10 - Skvělý silný příběh.

První část recenzí knih Colleen najdeš zde:

Hodnotím knihy Colleen Hoover

by @martinastrel

Námi to začíná 

Příběh, který navazuje na bestseller Námi to končí, byl velkým očekáváním pro všechny milovníky Colleen. Pokud jsi tedy nečetl*a první díl, s tímto počkej až po přečtení, aby ti příběh dával smysl. 

Obsah:

!! Spoiler alert !!

Na konci prvního dílu příběh končí tak, že se Lily s Atlasem potkají na ulici. Atlas se dozvídá, že je Lily sama a vychovává svou dceru Emerson. Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem, který hodně věcí komplikuje. Uvědomuje si, že si zaslouží pravou lásku a klid v životě, ale zároveň nechce ranit Ryla, jelikož se bojí následků, které by jeho chování mohlo mít. 

Zdroj: Knihkupectví Nebe

Recenze:

Dle mého názoru byl druhý díl hezkým klidným zakončením příběhu. Bylo mi jasné, že nic drastického už v knize neuvidíme, ale jedna zajímavá zápletka by se našla. Jinak bych knihu zařadila jako průměrnou. 

6/10 – Klidné čtení, kterým zakončíš tuto edici. 

Možná jednou

Romantický příběh, který mě velmi překvapil. Osobně mám ráda netradiční příběhy, a převážně ty, ve kterých se hlavní postava odlišuje. A tady tomu tak je.

Obsah:

Mladá Sydney má dobrý život. Má přítele, skvělou kamarádku, práci a studuje vysněný obor. Nebo si to možná trochu nalhává. Naproti jejímu bytu každý večer hraje mladý kytarista své písně a pro Syd je to denní rutina, která ji uklidňuje. Jednoho dne se ji její skvělý život rozpadne. Neví, kam jít, ale její milý soused jí ochotně pomůže. 

Zdroj: Martinus

Recenze:

Pokud něco na romantických knihách miluji, je to love triangle. A tady se ho dočkáme. Kdybych ti teď prozradila, co je na knize tak nevšedního, asi by to byl malý spoiler. Nicméně ti knihu mohu doporučit, jelikož jsem sama byla překvapená, s jak zajímavým příběhem Colleen přišla.

8/10 - Kniha na mě udělala dobrý dojem, přestože byla občas zdlouhavá. Stojí za přečtení. 

Přečti si i druhou část:

Hodnotím knihy Colleen Hoover, part 2 

by @martinastrel