Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know your chakras: Třetí oko

Dnes si povíme o šestém centru naší energie. Dozvíš se, co je třetí oko, jaké jsou jeho účinky a jak jej odblokovat.

Šestou čakrou v pořadí je čakra třetího oka, která je poměrně dost známá. Nachází se mezi obočím, září fialovou a modrou barvou a je středobodem naší intuice. Při otevření se probudí náš tzv. šestý smysl. Tato čakra má pozitivní vliv na oči, dutinu nosní, centrální nervový systém a obličej. V sanskrtu se nazývá Ajna.

Centrum intuice

Čakra třetího oka je převážně spojována s intuicí, moudrostí a mimosmyslovým vnímáním. Při otevření této čakry můžeme mít až jasnovidecké schopnosti. Zlepší se nám telepatie, máme živější sny, větší představivost a dokážeme tzv. číst mezi řádky. Pokud se ti povede otevřít tvé třetí oko, půjde ti i lépe manifestovat.

Zdroj: Pinterest

Get to know your chakras: Solar plexus

@elvihradilkova

Za mě je otevření třetího oka velmi důležité, protože se díky němu dokážeme více napojit na naši duši a duši ostatních lidí. Dokážeme rozeznat, kdy nás čeká nebezpečí a jaká činit rozhodnutí. O třetím oku se také říká, že je branou do jiných dimenzí a vesmírů.

Zablokovaná Ajna

Většina z nás má zablokované třetí oko a poznáme to tak, že naše intuice nefunguje. Nepoznáme, když na nás číhá nebezpečí nebo když nám někdo lže. Nemáme takový ten malý hlásek v hlavě, který nám napovídá. Při zablokovaném třetím oku se dokonce objevují neurologické poruchy, poruchy učení, záchvaty, problémy s koordinací, rovnováhou či se zrakem.

Kromě toho se můžeme také potýkat s nočními můrami, náměsíčností a spánkovými paralýzami, což není žádný med. Velkým problémem při zablokované Ajně je derealizace a žádná sebereflexe.

10 tipů, díky kterým zvýšíš svou intuici

@elvihradilkova

Jak čakru odblokovat a jak se o ni starat?

Odblokovat třetí oko bývá poměrně těžké a je to běh na dlouhou trať. Určitě se nesnaž tuto čakru odblokovat násilím a rychle, ona chce čas. Klasickou metodou na harmonizaci čaker jsou meditace za poslechu speciálních vibrací. Při takové meditaci si zkus zapálit vonné tyčinky a esenciální oleje s vůní meduňky, jasmínu, vavřínu, šalvěje, máty, cedru nebo borovice.

Samozřejmě nezapomínej ani na léčivé krystaly! Ke třetímu oku neodmyslitelně patří ametyst, rodonit, sodalit. Polož je na místo třetího oka, mezi obočí. A co ještě pomůže harmonizovat Ajnu? Slunce! Sedni si denně na pár minut na slunce, medituj a nabírej energii.

Zdroj: Pinterest

Na závěr pro tebe mám i pár afirmací, které si na cestě probuzení čakry opakuj nebo někam napiš:

 • Jsem soustředěný/á.
 • Mám čistou mysl.
 • Vždy věřím ve svou intuici.
 • Žiju přítomností.
 • Jsem napojen/a na své vyšší já.
 • Nechávám minulost za sebou a nenechávám se ovlivnit budoucností.
 • Jsem magnet na štěstí.
 • Jsem propojen/a s moudrostí celého Vesmíru.
 • Moje vnitřní já má vždy odpověď.
 • Moje manifestace se stávají realitou.
 • Jsem na správné cestě.