Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know your chakras: Solar plexus

Dnes si povíme o třetím centru naší energie. Dozvíš se, co je čakra zvaná Solar plexus, jaké jsou její účinky a jak ji odblokovat.

Další z čaker, kterou máme na seznamu, je solar plexus. Tato čakra září žlutou barvou a je centrem tvé síly a energie. V sanskrtu se nazývá Manipura a nachází se na břichu pod hrudním košem. Vyživuje játra, slezinu a ostatní zažívací orgány.

O druhé čakře si můžeš přečíst zde: 👇

Get to know your chakras: Sakrální čakra

@elvihradilkova

Osobní síla, emoce a strach

Třetí čakra je hlavně o tvé osobní síle a síle vůle. Ovlivňuje tvé emoce, především ty negativní – strach, zlost, sobectví a nezdravé tužby. Díky Manipuře také vnímáme vibrace ostatních lidí. Od nastavení této čakry se odvíjí naše mezilidské vztahy, různé sympatie a antipatie.

Když čakra funguje, jak má, máme chuť do života, cítíme se pozitivně naladění, sebevědomí a v harmonii. Dokážeme také pracovat s negativními emocemi a nenecháváme se jimi utlačovat. V momentě, kdy máme otevřenou třetí čakru, proudí do nás světlo, které následně vyzařujeme ven a naše osobnost i tělo září!

O první čakře si můžeš přečíst zde: 👇

Get to know your chakras: Kořenová čakra

@elvihradilkova

Zablokovaná Manipura

Při blokaci čakry Solar plexus nás sužují strachy, nízké sebevědomí a cítíme se neustále frustrovaní. Máme pocit, že blázníme a jsme extrémně emočně nevyrovnaní. Ovlivňují nás také naše touhy a nemyslíme racionálně. I na okolí můžeme působit zamlkle a protivně.

Dalšími příznaky jsou potíže s trávením, játry, únava a žaludeční potíže. Z psychického hlediska se mimo jiné i přehnaně zaměřujeme na detaily a stávají se z nás perfekcionisté.

Jak čakru odblokovat a jak se o ni starat?

Čakru nejlépe a nejefektivněji odblokuješ při meditaci za poslechu vibrací, které náleží čakře Solar plexus. Na YouTube najdeš spoustu videí s touto vibrací. Dále můžeš zkusit speciální jógu na aktivaci čaker.

Při meditaci doporučuji zapálit i vonnou tyčinku s vůní pižma, santalového dřeva, zázvoru či kadidla. S touto čakrou nejlépe korespondují krystaly jako tygří oko, citrín, pyrit, jantar a sluneční kámen.

Na závěr pro tebe mám i pár afirmací, které si na cestě probuzení čakry Solar plexus opakuj nebo někam napiš:

  • Jsem sebevědomý/á ve všech činnostech.
  • Vykonávám perfektní práci.
  • Jsem úspěšný/á.
  • Žiju krásný život.
  • Jsem otevřený/á novým zkušenostem.
  • Jsem motivovaný/á zkoušet nové věci.
  • Vyzařuji čistou a pozitivní energii.
  • Jsem na cestě za svým vysněným životem.
  • Zasloužím si úspěch, štěstí a lásku.