Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

10 tipů, díky kterým zvýšíš svou intuici

Každý z nás má jinak rozvinutou intuici. Pokud ji chceš zlepšit, pomůže ti pár tipů.

Intuice je náš šestý smysl, hlásek v hlavě, který nám radí. Pomáhá nám se správně rozhodovat a směruje nás na správnou cestu. Intuice je psychologický jev a nejsou v ní žádná kouzla. Nebo jsou?

Slovo pochází z latinského in-tuero, což znamená vhled nebo náhled. Intuice nám poskytuje vhled do situace, věcí kolem ní a poskytuje nám řešení, ke kterému bychom logickým uvažováním nejspíš nedošli. Všichni máme tenhle šestý smysl už od narození, ale každý z nás ho má jinak rozvinutý a jiným způsobem ho používá.

Astropsychologie: Když se spojí astrologie s psychologií

@elvihradilkova

Jak tedy intuici zlepšit?

1. Medituj

Meditace má řadu výhod a jednou z nich je zvýšení tvé intuice. Ať už zkoušíš jakoukoliv meditaci, vždy u ní pozoruj své myšlenky a pocity. Procvičíš si tak svůj šestý smysl.

2. Sleduj své sny

Sny jsou pro spoustu lidí (dokonce i vědců) stále velkým otazníkem. Osobně si myslím, že mají důležitou roli v našem životě a na našich spirituálních cestách. Naše podvědomí je aktivní i v noci a promítá se do snů, ve kterých můžeme hledat spoustu znamení.

Založ si svůj osobní snář a každé ráno si do něj zapiš svůj sen a zkus popřemýšlet, jaký mohl být jeho význam.

Manifestace orgasmem: Jak efektivněji využít sexuální energii

@elvihradilkova

3. Čti mezi řádky

Číst mezi řádky je superschopností lidí, kteří overthinkují. Někdy může být trošku na škodu, ale pokud chceš navýšit svou intuici, bude se ti hodit.

4. Používej výkladové karty

Výkladové karty jako tarot a různá orákula jsou perfektní pro boost tvého šestého smyslu. Každá karta vypadá jinak a má jiné významy, proto si je zkus sám/sama vykládat a před tím, než se podíváš do knížky, ve které najdeš všechny významy, se nad kartou zkus zamyslet. Co na ní vidíš, jak na tebe působí a jak si myslíš, že sedí na tvou otázku? Zaměř se i na malé detaily a poslouchej svůj vnitřní hlas.

Tarotu se věnuji hodně a nedávno jsem vykládala karty mému kamarádovi, který se stěhoval do zahraničí a chtěl vědět, co ho tam čeká. Vyšla mu karta Blázen, na které je vyobrazen kluk, který vyloženě vypadá, že se chystá do světa, a v ten moment začalo vše dávat větší smysl a celý výklad i v kombinaci s dalšími kartami krásně seděl.

5. Přivolej si na pomoc kameny

Pokud se věnuješ spiritualitě a čteš moje články, určitě tě nepřekvapí, že kameny mají speciální účinky. Máme kameny na přivolání lásky, peněz a samozřejmě i na zvýšení intuice. Mezi takové patří například čistý křišťál, měsíční kámen, labradorit a obávaný vltavín.

6. Ponauč se z minulosti

Žít neustále v minulosti není zdravé pro nikoho. Co je však pro nás důležité, je ponaučení se z ní a neopakování stejných vzorců a chyb. Vzpomeň si na negativní zážitek z minulosti, ideálně na něco poměrně nedávného. Než se tato věc stala, zkus si vybavit, zda jsi měl/a nějaké pocity, které tě nabádaly se této situaci vyhnout. Možná jsi měl/a vnitřní pocit, že něco není v pořádku, předzvěst snu nebo vize.

A nezapomeň se opravdu ponaučit. Taky jsi už určitě někdy zažil/a situaci, kdy jsi měl/a jít na rande a neměl/a jsi z toho vůbec dobrý pocit. Tvůj hlas ti říkal, ať to zrušíš, ale ty jsi i tak šel/šla, a nakonec to bylo fakt strašný. To byla tvá intuice, takže až budeš mít příště tento pocit, dej na něj.

Co jsou karmické vztahy a jak je poznat?

@elvihradilkova

7. Jdi do přírody

Pobyt v přírodě mimo vír velkoměsta a technologie je další možností, jak zlepšit intuici. Není žádnou novinkou, že technologie na nás a naše zdraví nemají příliš pozitivní vliv. Nejlepší je, když se vydáš do přírody meditovat nebo si vykládat karty!

8. Pozoruj lidi (not in Joe Goldberg way)

Pozorování lidí je podle mě guilty pleasure spousty z nás. Určitě nejsem sama, když řeknu, že si ráda sednu do kavárny nebo do parku a jen pozoruju dění kolem sebe. Samozřejmě všeho s mírou, nechceme vypadat jak Joe Goldberg ze seriálu You a stalkovat lidi.

Při takovém pozorování si opět všímej detailů a toho, jak na tebe jednotliví lidé působí.

9. Zkus dechová cvičení

Stejně jako meditace, dechová cvičení mají spousty pozitivních účinků na náš wellbeing. Opět můžeš tenhle tip spojit s pobytem v přírodě, meditací, výkladem karet a cítěním energie kamenů.

10. Otevři své třetí oko

Třetí oko je jednou z čaker. Každá čakra ovlivňuje jinou oblast v našem těle. Třetí oko je sídlem naší intuice a díky němu do ní doslova nahlédneme. Otevřít jej je poměrně dost obtížné, ale existuje spousta meditací nebo jógových cvičení. Dále zkus poslouchat vibrace ,které jsou s touto čakrou asociovány.