Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know your chakras: Sakrální čakra

Dnes si povíme o druhém centru naší energie. Dozvíš se, co je sakrální čakra, jaké jsou její účinky a jak ji odblokovat.

Další ze sedmi čaker je sakrální čakra. Tato čakra je především o sexualitě a sexuální energii, nachází se v oblasti beder, bederní páteře a u pupku. V sanskrtu se sakrální čakra nazývá Svádhišthána a září oranžovou barvou.

O první čakře si můžeš přečíst zde: 👇

Get to know your chakras: Kořenová čakra

@elvihradilkova

Radost, kreativita a sexuální energie

Sakrální čakra je především spojena se sexuální energií, potěšením, kreativitou a radostí. Podporuje správný chod pohlavních orgánů, ledvin a močového měchýře.

Když čakra funguje, jak má, máme vyšší libido, cítíme se sebevědomě a šťastně. Svádhišthána je také spojena se vztahy. Máme-li ji otevřenou, lépe se nám navazují intimní vztahy a zdravé hranice. Obnovení rovnováhy v sakrální čakře obnoví rovnováhu ve vztazích.

Zablokovaná Svádhišthána

Blokace sakrální čakry nejvíce ovlivní oblast vztahů a sexuality. Hůře se nám navazují vztahy, máme sklony k upínání se na toxic partnery nebo jsme příliš sexuálně aktivní. Známkou disharmonie je také napjatý vztah k druhému pohlaví.

Dalšími příznaky zablokované sakrální čakry je nízká energie, pocity samoty, nedostatek kreativity, přecitlivělost nebo třeba emocionální nestabilita. Máš pocit, že v sobě dusíš strašně moc emocí a máš zablokované pocity? Možná máš zablokovanou právě sakrální čakru.

Co se týče fyzických příznaků, patří sem problémy s cirkulací krve, anémie, problémy s ledvinami a klouby.

Jak čakru odblokovat a jak se o ni starat?

Dostat čakru do rovnováhy není nejlehčí, ale mám pro tebe pár tipů. Jako první je klasická meditace za poslechu vibrací, které patří k sakrální čakře. Další možností je provádění speciální jógy, která může odblokovat čakry – speciálně pro sakrální čakru je to Kundaliní jóga.

Dále si zkus zapálit vonnou tyčinku nebo použij esenciální olej ze santalového dřeva, šalvěje a jasmínu. Nezapomeň ani na krystaly – karneol, kalcit, sluneční kámen, citrín, tygří oko, měsíční kámen. Kameny přikládej na podbřišek.

Na závěr pro tebe mám i pár afirmací, které si na cestě probuzení sakrální čakry opakuj nebo někam napiš:

  • Jsem otevřen/á inspiraci a kreativitě.
  • Vážím si sebe samé/ho.
  • Vyzařuji pozitivní energii.
  • Jsem speciální.
  • Zasloužím si lásku.
  • Tvořím a jsem šťastný/á.
  • Jsem spokojený/á se svou sexualitou.
  • Intimní vztahy mi nedělají žádné problémy.
  • Raduji se z maličkostí.
  • Zasloužím si užívat života plnými doušky.