Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know your chakras: Korunní čakra

Dnes si povíme o posledním, sedmém, centru naší energie. Dozvíš se, co je to korunní čakra, jaké jsou její účinky a jak ji odblokovat.

Poslední čakrou v našem těle je korunní čakra. Nachází se na vrcholku hlavy, září fialovou barvou, ale někdy se uvádí i bílá a zlatá. Korunní čakra je spojována s vyšším vědomím, propojením s vesmírem a různými božstvy. V sanskrtu se ji říká Sahasrára a působí na mozek, nervový systém a žlázu epifýzu.

Get to know your chakras: Kořenová čakra

@elvihradilkova

Most mezi vědomím, nevědomím a vyšším já

Sedmá čakra je především o našem smýšlení, víře a spiritualitě. Abychom se rozvíjeli jako lidé a rostla naše moudrost, měli bychom aktivovat naši korunní čakru a starat se o ni. Korunní čakra nás provází na spirituální cestě a na cestě hledání sám/sama sebe.

Hlavními tématy Sahasráry je propojení našeho vědomí s nevědomím, a dokonce i s vesmírem. Když je čakra v harmonii, dokážeme se spoléhat na svou intuici a oplýváme velkou moudrostí. Uvědomujeme si sami sebe, svou hodnotu, žijeme v přítomnosti a známe naše životní poslání.

Zdroj: Pinterest

Zablokovaná Sahasrára

V momentě, kdy je naše korunní čakra v nerovnováze (je zablokovaná), můžeme mít problém s uzemněním, jsme zkrátka příliš ve své hlavě a naše myšlenky stále někam poletují. Proto pro některé lidi můžeme být too much. Druhou variantou je, když čakra funguje příliš (pořád je ale v nerovnováze), v tom případě trpíme tzv. God komplexem, máme pocit, že jsme něco/někdo víc a povyšujeme se nad ostatní.

Get to know your chakras: Solar plexus

@elvihradilkova

Dále při zablokované korunní čakře ztrácíme chuť do života, máme pocit, že náš život nemá smysl a těžko důvěřujeme ostatním lidem. Blokace čakry také působí na naše fyzické tělo a můžeme se cítit neustále unavení, vyčerpaní, bolí nás často svaly a jsme citliví na hlasité zvuky a světlo.

Jak čakru odblokovat a jak se o ni starat?

Korunní čakra je takovou královnou všech čaker a měl/a bys ji odblokovat jako poslední. Zároveň je harmonizace jednotlivých čaker těžší a těžší, takže u té sedmé by ti neměla chybět trpělivost. Mezi klasické metody patří poslech speciálních vibrací pro jednotlivou čakru. Při poslechu můžeš i meditovat a vizualizovat fialové světlo vycházející z vrcholku tvé hlavy. Zní to možná malinko crazy, ale funguje to!

I poslední čakra má své kameny, které jí dodávají sílu. Pořiď si opál, křišťál, selenit, čaroit nebo ametyst. Krystaly si přilož na vrchol hlavy a vnímej jejich energii.

Na závěr pro tebe mám i pár afirmací, které si na cestě probuzení čakry opakuj nebo někam napiš:

 • Jsem více než jen své fyzické tělo.
 • Žiju v přítomnosti.
 • Jsem propojen/a na své vyšší já.
 • Znám své životní poslání.
 • Jsem moudrá bytost.
 • Jsem na tomto světě z důležitého důvodu.
 • Jsem otevřen/a vedení od Vesmíru.
 • Nejsem své ego.
 • Naslouchám moudrosti Vesmíru.
 • Mám čistou duši.
 • Jsem spirituálně založená bytost.