Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gen Z nemá peníze na udržitelnost

I přestože je naše generace nejvzdělanější ohledně životního prostředí, máme podle nového průzkumu nejméně peněz na to, abychom mohli nakupovat udržitelné věci – obzvlášť fashion.

Podle nového výzkumu Untold Insights nemá Gen Z (a dokonce ani mileniálové) dostatek peněz na to, aby si mohla kupovat udržitelné produkty – z velké části módu. Informace je to logická, ale bohužel i smutná, jelikož se naše generace o životní prostředí velmi zajímá.

Gen Z již mění svět a má za cíl vybudovat lepší život pro všechny

by @martinastrel

Výzkumu se účastnilo 1000 lidí ve věku 16–40 let z Velké Británie. 96 % uvedlo, že kvůli svým životním výdajům nejsou schopni dělat udržitelnější nákupy a 53 % uvedlo, že obecně upřednostňují levnější varianty. Není divu, ceny udržitelných značek nejen v oblasti módy jsou o mnoho vyšší než těch neudržitelných (když nepočítáme second hand možnosti).

It’s vital, therefore, as this report indicates, that governments need to do more to level this playing field by imposing taxes on those companies that produce low-quality, plastic-heavy and energy-intensive products and, in turn, incentivize them to produce more affordable, sustainable alternatives.
Rob Greenfield z Earthtopia

Oproti mileniálům jsme dopadli líp v otázce fast fashion – 34 % tázaných Gen Z uvedlo, že fast fashion hodnotí pozitivně, oproti 47 % mileniálů.

Podle agentury 33 Seconds je Gen Z také výjimečná v tom, že dokázala ze zájmu o životní prostředí udělat mainstream. Co se dále fashion týče, 77 % tázaných nakupuje v second handech!

Udržitelné fashion brandy bohužel ve skříni většina naší generace (zatím) mít nebude, to ale neznamená, že jediná cesta je nakupovat fast fashion.

Jak být stylish a zároveň nepodporovat fast fashion?

  • Sekáče
  • Vinted
  • Vytvoř si udržitelný šatník
  • Minimalismus
  • Přemýšlej o svých nákupech
  • Pečuj o své věci, ať nemusíš pořád kupovat nové

Nenakupovat fast fashion? Jde to!

by @michaela__halova

Minimalistický šatník outfit inspo:

Těmto výzkumům se věnovala společnost Earthtopia, která je velmi aktivní i na TikToku!