Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

FOMO bookclub: Nejlepší knihy roku 2022

S blížícím se koncem roku ti přinášíme shrnutí těch nejlepších knih, které jsme letos četli. Pokud ti nějaká utekla, přidej si ji na seznam!

Zachumlat se do deky, uvařit si čaj, lehnout si na pláži, pár minut večer před spaním nebo si krátit ubíhající cestu ve vlaku. Knížku můžeš číst prakticky kdykoliv. Je to parťák, kterého máš stále po ruce a který tě po pár větách přenese do jiných světů. Do jakých světů jsme utíkali nejradši my?

Kateřina Tučková – Bílá voda

Vím, že tuhle knihu zmiňuji už poněkolikáté, ale nečinila bych tak, kdyby nebyla opravdu výjimečná. Barvitě vykreslený příběh mnoha postav, historie, která již nikdy neměla spatřit světlo světa. Tučková opět dokázala, proč se vyplácí pracovat na věcech poctivě, s rozmyslem a smyslem pro detail.

Více o knize si přečti tady:

Kniha měsíce: Bílá Voda

@_kajina

Andrea Procházková – Podnik s nejistým koncem

Petr Pithart v knižním rozhovoru odpovídá na otázky novinářky týdeníku Respekt. Proč si tuhle knížku přečíst? Jak píše sama autorka v úvodu, ona sama nenašla knihu, která by souhrnně a jasně vyprávěla o tom, co se dělo po sametové revoluci až po dnešní dny, a to nejen na poli politiky. Pokud ses ve škole v dějáku nedostal/a dál než k 17. listopadu, zajímá tě, co se dělo u nás, na Slovensku ale třeba i v Británii po dobu 33 let, kdy se u nás budovala demokracie, tahle knížka je přesně pro tebe.

Tip: Knížka je určitě skvělá k přípravě na přijímačky ze všeobecného přehledu!

Ocean Vuong – Na Zemi jsme na okamžik nádherní

Tahle kniha byla terapií, ublížením, láskou na první pohled i poezií. Krásný, mnohovrstevnatý román chlapce, který píše dopis své matce, vyznává se ze všech svých citů, strachů a zážitků. Zároveň však ví, že matka si dopis nikdy nepřečte. Na Zemi jsme na okamžik nádherní je kniha, která tě rozhodně pohltí, zvlášť pokud oceníš poetické prvky v beletrii.

Kniha měsíce: Na Zemi jsme na okamžik nádherní

@_kajina

Tip od @martinastrel:

Terapie – B. A. Paris

Tahle knížka mě vtáhla do světa thrillerů. Jestli hledáš něco napínavého, chytlavého a někdy i nervy drásajícího, je to ono. Ne často se stává, že máš nutkání nejít spát, dokud nedočteš další stránku, ale u této knížky jsem to tak měla celou dobu. Všichni, kterým jsem ji půjčila nebo doporučila, si ji moc chválí. Rozhodně thriller i autorku velmi doporučuji.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.