Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Festivalový guide: Jak si užít Vary naplno?

Ať už jsi pravidelný návštěvník karlovarského festivalu, nebo se sem letos chystáš poprvé, tenhle průvodce ti poradí, jak získat vstupenky na filmy, kde se dobře najíst a co dalšího kromě filmů musíš vidět.

Jak se dostat na filmy?

Způsoby, jak se dostat na filmy jsou dva:

  • Koupit si jednotlivou vstupenku na daný film

Tu seženeš na pokladně buď přímo v hotelu Thermal, nebo před hotelem. Další pokladny se nachází u Grandhotelu Pupp. Vstupenka na jeden film tě se studentskou slevou vyjde na 75 korun. Lístky se pouští do prodeje vždy v 7 hodin ráno a v nabídce jsou vždy jen filmy na daný den a na den následující.

  • Koupit si Festival Pass

Pokud plánuješ ve Varech strávit více dní, rozhodně se ti vyplatí pořídit si Festival Pass. S Festival Passem si můžeš vyzvednout až tři vstupenky na tři různé filmy během jednoho dne. Pro ulehčení si můžeš vše snadno zarezervovat v mobilní aplikaci KVIFF 2022 Guide a vstupenky si už pak jenom vyzvednout na pokladně.

Zároveň můžeš taky chodit na filmy i bez vstupenky, vždy pět minut před začátkem promítání personál zaplní prázdná místa v sále. Je to ale trochu o štěstí a trpělivosti, fronty jsou občas delší a dlouhé čekání na sluníčku vyčerpávající.

Festival Pass můžeš pořídit na jeden, tři či pět dní nebo na celý festival. Ceny se studentskou slevou se pohybují mezi 300–1200 Kč.

KVIFF: Průvodce nočním životem

by @lucinka_zicklerova

Kde se najíst?

Dobré jídlo za příznivou cenu najdeš třeba v Rohlík zóně. Do 14 hodin mají snídaňové menu, od 14 hodin do večera nabídku obměňují. V nabídce je třeba burger s trhaným hovězím, kuře na paprice s quinoou, ale taky vegetariánská jídla. Stojí za to si dát i kafe, navíc se tu příjemně sedí. Přes den v zóně probíhají workshopy i talks s lidmi z gastro branže, odpoledne hrají DJs a jsou tu i akustické koncerty.

Kromě Rohlík zóny si taky zajdi na jídlo do stánku s názvem La Fresca, který se nachází hned vedle KVIFF.TV Parku. Mají tu italské těstoviny nebo focacciu, kuře, saláty i dezerty, vše za přijatelnou cenu.

KVIFF recap: Den třetí

by @_kajina

Co dalšího vidět?

Kromě filmů festival nabízí obrovské množství doprovodného programu. Určitě navštiv KVIFF.TV Park, kde se každý den konají debaty s delegacemi soutěžních filmů, rozhovory s herci a dalšími osobnostmi.

V prvním patře hotelu Thermal najdeš výstavu Naše paní doktorka, která vznikla na počest dlouholeté umělecké ředitelky filmového festivalu Evy Zaoralové, která bohužel letos zemřela.

V Galerii umění pak najdeš skvělou výstavu Play It Again! od Studia Najrbt, které se již osmým rokem podílí na vizuálu a grafice karlovarského festivalu. Výstava je přístupná až do 9. července a nabízí vizuály z předešlých ročníků, ale také další práci Aleše Najbrta, Zuzany Lednické, Marka Pistory, Jakuba Spurného i dalších designérů.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.