Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Fajn tipy na projekty pro mladé lidi, kteří chtějí začít podnikat

Rád/a bys rozjel/a své podnikání a hledáš inspiraci? Nevíš, jak začít, co vše je nutné udělat a kde se nahlásit? Přinášíme ti přehled všech možných iniciativ a kurzů, které ti pomohou nasměrovat budoucnost.

Mnoho lidí touží po tom stát se svým vlastním pánem a chtějí tak začít podnikat. Věděl/a jsi, že existuje mnoho workshopů, kurzů i zkušebních výjezdů do zahraničí, díky kterým můžeš nastartovat své podnikání?

Yoda Mentorship Program

Yoda je neziskový program propojující české středoškoláky s mladými profesionály a úspěšnými studenty českých i zahraničních univerzit. Každý student si v rámci Yody může rozvíjet své dovednosti a směřovat k založení vlastního byznysu, s čímž mu jeho mentoři rádi pomohou.

Středoškolák roku

Soutěž Středoškolák roku je určena pro středoškoláky s mnoha mimoškolními aktivitami, kteří již pracují na zajímavých projektech. Odměňuje aktivní studenty a umožňuje jim účastnit se mnoha workshopů a získávat zajímavé kontakty. Finalisté jsou pak pozvaní na víkendové setkání, kde se potkávají s dalšími nadanými mladými lidmi.

Soutěž a podnikej

Soutěž a podnikej je mimoškolní program pro středoškláky, v rámci kterého mohou přetvořit svůj koníček v byznys s velkým potenciálem. V průběhu pěti měsíců se studenti seznámí s podnikatelským prostředím a potkají se s aktivními vrstevníky. Na ty nejlepší podnikatelské plány pak čeká finanční odměna a přijetí na vysokou školu bez přijímaček.

Erasmus for Young Entrepreneurs

O projektu Erasmus for Young Entrepreneurs jsme ti již psalizde. Jedná se o výměnný podnikatelský projekt, v rámci kterého má každý člověk s vizí nějakého podnikání možnost vyjet do všech zemí EU, USA, Singapuru, na Tchaj-wan, do Jižní Koreji či třeba do Kanady. V dané zemi pak pravidelně docházíš do zajeté firmy a učíš se, jak začít s vlastním podnikání. Vše ti navíc hradí Evropská Unie.

Můžeš podnikat!

Iniciativa Můžeš podnikat! inspiruje studenty k podnikavosti. Podnikatelé z celého Česka v rámci projektu vedou semináře pro studenty a sdílí s nimi své podnikatelské příběhy.

Letní Akademie Discover

Letní Akademie Discover je místo, které propojuje studenty a inspirativní lidi z celého Česka. V rámci týdenního pobytu v přírodě spolu vzájemně diskutují, zkoušejí si medicínu, vývoj umělé inteligence nebo třeba politologii. Program motivuje studenty k dalšímu studiu a vlastnímu podnikání.

Projekty Erasmus plus

Jedná se o cca týdenní projekty, v rámci kterých získáš mnoho dovedností, zúčastníš se workshopů na nejrůznější témata a získáš známosti z celé Evropy. Některé z projektů jsou navíc zaměřené přímo na odstartování vlastního podnikání či založení neziskové organizace.

Erasmus plus: Vyraz na týden do zahraničí a poznej spoustu nových přátel

@anettt.h

Sigma Squared Society

Sigma Squared je celosvětová komunita více než tisíce podnikatelů, kteří se snaží tvořit pozitivní dopad a inspirovat mladé lidi k vytváření vlastních podnikatelských projektů. Rádi by vytvořili novou generaci leaderů, kteří svými nápady změní svět k lepšímu.

Máš také nějaké tipy na organizace, co tě inspirují k podnikání? Poděl se s námi.