Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Exhibice smečů, Tomáš Satoranský a koncert 58G. Finále Red Bull Half Court už o víkendu v Praze

Autogramiáda basketbalové reprezentace včetně Tomáše Satoranského, exhibice smečů a koncert 58G – národní finále největší 3x3 basketbalové soutěže Red Bull Half Court už v sobotu 13. srpna od 12:00 na pražském Žižkově v areálu sportoviště Pražačka.

„Pražský Rucker Park“

Rucker Park je legendární basketbalové hřiště v newyorské čtvrti Harlem, kde začínaly ty největší hvězdy NBA. Zahrát si na něm je opravdovým zážitkem a podobné prostředí se otevírá 13. srpna na pražském Žižkově v areálu Pražačka pod patronátem Tomáše Satoranského. Renovované hřiště nabídne basketbalistům a basketbalistkám nevídaný komfort. Novinkou bude granulátový povrch, který je pro hru venku ideální, koše budou mít pevnou konstrukci a odolné obroučky, na nichž se mohou smečující hráči zhoupnout, po setmění bude hřiště osvětleno. Nebudou chybět ani pítka nebo kompresor na dofouknutí míče.

3x3 basketbalový turnaj

Red Bull Half Court je největší 3x3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče a letos se poprvé koná i v Česku. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Herní čas každého utkání je 10 minut s maximálním skóre 21. Nejlepší týmy ze třech kvalifikací, které proběhly v České Lípě, Praze a Brně, se utkají na pražské Pražačce o postup do světového finále v Káhiře v Egyptě, které proběhne na přelomu září a října letošního roku.

Red Bull uvede na trh své první hypercar za 143 milionů korun

by @martinastrel

Veškeré informace o národním finále a samotný harmonogram najdeš na webových stránkách akce.

Hvězdný ambasador

Ambasadorem prvního ročníku Red Bull Half Court u nás a renovovaného hřiště na Pražačce se stal nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský, kterému streetball není cizí. „V dětství jsem hrál několik turnajů, když se streetball u nás rozjížděl, pamatuji si turnaje na Černém Mostě a Václavském náměstí. Dokážu si představit, že po ukončení své profesionální kariéry si nějaký takový turnaj zahraju,“ říká Tomáš Satoranský, který na národním finále nebude chybět.

Exhibice smečů

V basketbalu není víc než dunk. Tomahawk, admiral, reverse a spoustu dalších variant smečů předvede ve své show jeden z nejlepších dunkerů na světě, Piotr „Grabo" Grabowski, úřadující vicemistr světa a mistr Evropy v této disciplíně. 

Byli jsme na Red Bull Homerun 2021 a pořád to vstřebáváme

by @meldaboi

Autogramiáda a soutěž

Během dne proběhne autogramiáda basketbalové reprezentace a také si budeš moci zasoutěžit o lístky na mistrovství Evropy basketbalistů, jehož zápasy se v září odehrají i v Praze a kde nebude chybět ani český národní tým. EuroBasket tradičně patří mezi divácky nejúspěšnější sportovní akce.

Streetballová kultura

Red Bull Half Court je odrazem streetballové kultury, kterou tvoří jak hudba, umění, tanec a móda, tak streetballové triky. Můžeš se tak těšit na rapový koncert v podání jihlavského tria 58G a breakdance battle v podání Czech Breaking bboys. 

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.