Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Byli jsme na
Red Bull Homerun 2021 a pořád to vstřebáváme

Dav lidí v lyžařském či snowboardovém vybavení běží 200 metrů sněhem, a pak se vrhá střemhlav dolů. Závod jako žádný jiný. Tohle byl Red Bull Homerun 2021 a my byli u toho.

Adrenalin, rychlost, mejdan

Mrkni na vlog👀👇

Tři slova, který krásně vystihujou akci Red Bull Homerun 2021 ve Špindlerově Mlýně. Adrenalin koloval v žilách každému ze závodníků, rychlost byla podmínkou pro výhru a mejdan to byl od rána do večera. Od dopoledních hodin hrál dj z Red Bull a při pohledu na sjezdovky měl člověk mrákoty před očima. Jakmile jeden vstoupil do ski areálu Svatý Petr, věděl, že na akci jen tak nezapomene.

Letošní Red Bull Homerun měl něco společnýho i s heyfomo týmem. Víš co? Nikdo z nás nestál přibližně čtyři roky na lyžích a už čtyři roky se u nás neuskutečnil tenhle event. Až doteď, a tak jsme zavzpomínali, jak se jezdí pluhem, pojistili se a šli do toho naplno!

Věděl jsem, že nemám šanci vyhrát, ale řekl jsem si, že alespoň zkusím získat cenu o nejlepší kostým. Vypůjčil jsem si teda nafukovací oblek dinosaura a nechal svůj život osudu. Nebudeme si nic nalhávat, není to moc praktický a hlavně ta dinosauří hlava docela blokovala výhled.

Závod začínal v 16:00. Probíhal tak, že jsme nechali lyže na začátku sjezdovky, a pak jsme se odešli připravit ke startovací čáře, která byla o 200 metrů dál. Takže to nebylo jen o tom, jak kdo umí lyžovat, ale i o tom, jak kdo umí dobře běhat v lyžácích (popřípadě i v dinosauřím obleku).

Se čtvrtou hodinou zazněl zahajovací výstřel. Přes 150 závodníků se rozeběhlo do kopce, aby byli jako první u svých lyží nebo snowboardů (já jsem to fikaně vzal jinudy, ale zapadl po pás do sněhu). Po zdolání kopce ale nastala další komplikace, a to nazutí lyží. Po sprintu v lyžácích člověk nevěděl, která bije a trefit se do lyží představovalo nadlidský úkol.

Samotný sjezd byl taky očistec. Sjezdovka byla nejen strmá jako blázen (díkybohu se jelo jenom na červený), ale i plná dalších soutěžících, kteří měli jen jeden cíl, a to dostat se dolů co nejrychleji. Lyžaři, lyžařky, snowboardisti a snowboardistky jezdili zleva doprava, zprava doleva, navzájem se vyhýbali, předjížděli, projížděli překážkami a snažili se úspěšně dojet bez zranění (díkybohu se bez nich závod obešel).

I bez vítězství bylo projetí cílovou bránou nezapomenutelnej zážitek. Pod kopcem se totiž rozjela aprés-ski párty, kde lidi fandili každému, kdo projel cílem.

Pro vítěze byla přichystaná ceremonie hodná vyhlašování cen Formule 1. Obdržení krásných pohárů, stříkání šampaňského, všechno za průvodu moderátora. Pak už následovala skvělá party se skvělou hudbou, do které nám teda trochu sprchlo.

Akce byla fakt skvělá. Pokud máš čas 15. ledna, tak se tady zaregistruj a zasoutěž si v Peci pod Sněžkou, ať to taky zažiješ. Nechceš přece mít fomo. Termínů i míst je víc, takže máš z čeho vybírat.

Fakt jeď, stojí to za to!