Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dostaň se do vánoční nálady s výzdobou!

Nevím, jak ty, ale já mám problém se letos vánočně naladit – žádný sníh a spousta deadlinů tomu vůbec nepomáhají. Věřím ale, že nám oběma k tomu pomůže alespoň drobná výzdoba doma, kterou zajistíš za pár chvil.

Rovnou si tu sestavím svůj důchodcovský seznam, který si plánuju postupně odškrtávat, a tobě doporučím to samé. Pocit splněného úkolu totiž člověka nejvíc namotivuje k dalším aktivitám!

1) Přes to vlak nejede

Girl, I know, ale bez úklidu se prostě nepohneme dál (literally). Osobně mi nejvíc vyhovuje oslovit parťáka a navzájem si pomoct. Nemusíš se pouštět do generálního vánočního úklidu, ale jen na to, na co máš sílu – třeba utřít prach a vysát. A když si k tomu pustíš popíkové koledy, třeba od Siy nebo Ariany, uteče to, ani nevíš jak! Vrhni se do toho po hlavě a nic neodkládej.

Tápeš, kde začít? Přečti si

Jak správně uklízet podle Marie Kondo?

by @vil.a

2) Udělat si to hezký

Předpokládám, že adventní věnec už asi máš, ale není hanby na tom zapálit klidně až poslední svíčku. Jako low-effort, safe a udržitelný si vychvaluju kovový nebo keramický věnec, spíš stojan na čtyři vysoké svíčky. Já mám tento. Pěkně vypadají taky low-cost čajové svíčky na hladině vody, pokud máš nějaký pěkný hlubší (skleněný) talíř, které připomínají vánoční tradici „pouštění lodiček“. Tyhle plavou skvěle!

All-year-round rostlinku, která ti jen tak neopadá, třeba i jen pěknou větev, kterou najdeš spadlou v lese, můžeš ověsit pár ozdobami, třeba odsud, nebo ovázat trendy mašličkami – třeba červenými, zelenými nebo bílými. Mega festive vibe za pár korun a vteřin! A teoreticky ti to může posloužit i místo stromečku, hashtag ecofriendly.

Pokud ale najdeš jehličnatou snítku, můžeš ji mašlí zavěsit na dveře místo jmelí, přidělat na vánoční dárek nebo naaranžovat, až budeš prostírat stůl.

Jak už zaznělo, svíčky a světýlka dělají ten nejlepší vibe, a to nejen na Vánoce. Osobně miluju voňavé sójovo-parafinové Woodwick, které napodobí praskání dřeva v krbu. Cozy af. Pokud máš lucernu, pěkné sloupové svíčky mají v Tigeru.

Pokud si chceš pořizovat větší a výraznější vánoční dekoraci, doporučuji závěsnou papírovou hvězdu do okna, buď svítící, nebo ne – něco jednoduchého, co budeš moct vytáhnout každoročně a moc se ti to neokouká. Třeba tuhle.

3) Vánočně vibeovat

Pokud máš ještě nějakou energii, zkus udělat třeba jeden druh cukroví– ať už pečené, nebo ne. Nic totiž nepřekoná hřejivou vůni cukroví a navíc pak na sebe můžeš být pyšný*á! Teď už zbývá jen pustit Lásku nebeskou (nebo Grinche) nebo otevřít oblíbenou knihu a dát nohy nahoru. Nebo si pozvi návštěvu a pochlub se svým výtvorem!

Vyzkoušej legendární vosí hnízda trochu jinak!

Vánoční recepty #4: Matcha vosí hnízda

by @magdacizek