Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deníček z Austrálie: Zahajujeme vinařskou sezónu v Sokole a objevujeme australskou Shittiest Big Thing

Pokud tě zajímá, jak vypadá život v Austrálii a jak tu zvládnout delší návštěvu, čti dál, mám pro tebe Austrálii 101.

Nechci znít cringe, ale čas tady ubíhá hrozně zvláštně - už jsme v půlce pobytu a přijde mi, že to uteklo hrozně pomalu a rychle zároveň. Máme za sebou další fun týden a ještě několik před sebou, takže na sentiment ještě není čas (ale bude for sure).

Deníček z Austrálie: Jak jsme kupovaly lístky na twenty one pilots v bushi po tom, co nám vačice snědla brambůrky

@_00_3_12

Moss Vale

Moss Vale je městečko asi hoďku od Sydney a popsala bych ho jako Christian Girl Fall paradise. Už se začíná hezky barvit listí, takže v nejbližší době pojedeme na photoshoots, ale na začátku týdne jsme tam byly na menším výletíku k vodopádům - ty jsou tady btw skoro všude. Nenašly jsme sice úplně ty, co jsme chtěly, ale vykoupaly jsme se v ledový vodě a bylo to fajn.

Cestou k nim jsme se stavily u Big Potato, což mě přivádí k další fun Aussie věci, a to jsou jejich Big Things. Jedná se o něco jako obří sochy všeho možného - ovoce, zvířata, hudební nástroje, you name it. Asi nejznámější jsou Big Pineapple, Big Banana nebo Big Lobster.

My zatím viděly Big Trout v Oberonu, zmíněnou Big Potato (která je podle všeho nejhorší ze všech velkých věcí a Australani jí říkají Big Turd nebo the shittiest big thing) a plánujeme Big Merino. Big Things jsou zatím moje fav věc na Austrálii a podle mě by se měly udělat i u nás, něco jako Big Knedlík nebo Big Kofola.

Grounds of Alexandria

Grounds jsou podobné našemu Manifestu, jenom jsou o něco menší a není v nich jenom jídlo. Zašly jsme tam na brunch (jak jinak), udělaly fotečky (obvi), a pak vyrazily do jednoho obřího antiku, kde měli všechno od band tees přes šperky a desky až po nábytek. I loved it.

Vinobraní v Sokole

Já vím, kde jsou Češi. tam je pivo, guláš a Sokol a v Sydney to není jinak. Česká komunita je tu poměrně velká, takže to dává smysl, a protože jsme tady v opačných seasons, máme už čas vinobraní a na víno jsme si musely hezky zajet. A kam jinam než do Sokola, že.

Už minule jsem psala, že s jídlem to tady není úplně nejlepší a guláš a Plzeň tak byly highlights posledních týdnů, navíc miluju burčák, takže jsem nadšená, že budu mít letos burčák season dvakrát.

Deníček z Austrálie: Aussie Velikonoce, stanování v Blue Mountains a výlet do Katoomby

@_00_3_12

Family hrabání

Last but not least jsme navštívily i jednu rodinnou oslavu, kde zrovna probíhalo i jejich tradiční family hrabání, což byla úplná bomba. Jednou za čas si všichni přinesou věci, které už nechtějí (teď bylo zrovna oblečení) a můžou si je mezi sebou rozebrat. A já jsem odešla se svetrem, dvěma šálami a s tričkama, a to už jsem si říkala, že nebudu nic kupovat, jinak neodletím domů. To be fair, svetr se mi bude hodit, protože se už ochlazuje.

Příští týden pojedeme na pár výletů v okolí, so stay tuned!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.