Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deníček z Austrálie: Papoušci, pavouci, monstery & narozeniny Down Under

Pokud tě zajímá, jak vypadá život v Austrálii a jak tu zvládnout delší návštěvu, čti dál, mám pro tebe Austrálii 101.

Podzim je v Austrálii prý nejhezčí období a já s tím musím souhlasit. Vypadá to tu v podstatě jako u nás v létě, teď v březnu je tu ještě okolo 30 stupňů a můžeme se chodit koupat do bazénu nebo si dělat beach days - podzim u nás could never.

P. S.: Pokud ti utekl první díl, přečti si ho tady. 👇 Najdeš v něm všechno důležité o cestě do Austrálie a BTW, už jsme tady všechny tři!

Deníček z Austrálie: Víza, letenky, pojištění and everything you need to know

@_00_3_12

Jet lag who?

Díky tomu, že jsme sem letěly vždycky přes noc, nás jet lag moc neskolil, i když moje hodina spánku za skoro 30hodinový let nebyla úplně fajn. Spíš nás tu vyčerpává horko nebo chytání švábů v pokoji.

Exploring Minto

Už v minulém díle jsem psala, že sice technicky bydlíme v Sydney, ale naše čtvrť je od centra poměrně daleko, takže jsme v něm zatím nebyly. Zato ale máme poměrně zmáknuté Minto a okolní Campbeltown nebo Ingleburn a jejich obchoďáky. Mají tu hodně cutesy stores s oblečením a bomba kafe. Zatím spíš objevujeme, vzhledem k tomu, že jsme se v plné sestavě sešly teprve před pár dny, ale do Sydney se chystáme příští týden so stay tuned!

První výletíky

Než dorazila Síma, vydaly jsme se na dvě pláže u východního pobřeží kousek pod Sydney - konkrétně na Coalcliff beach a Stanwell Park Beach. Vybraly jsme si na to poměrně hot day, takže jsme vyrazily hned ráno a vlakem jsme tam byly zhruba za dvě hoďky. Chtěly jsme spojit beach day a menší hike, takže jsme si nejdřív dojely na vzdálenější Coalcliff, a pak došly do Stanwellu. Byla to super procházka, ale hikovat ve 30 stupních není for the weak.

Musím říct, že Coalcliff byl jedno z nejhezčích míst, kde jsem kdy byla. Díky vlhkosti z moře je tam v podstatě džungle a všude rostou obří monstery nebo alokázie, což mě hrozně bere, protože doma se na ně jen špatně podívám a už umírají.

Na Coalcliffu jsou navíc i rock pools, kde jsme strávily dobře hodinu zkoumáním mušlí, řas a dalších mořských potvůrek. Taky jsem se u toho spálila, obv.

O pár dní později jsme už v plné sestavě jely do Cronully, což je mnohem blíž centru Sydney, takže o poznání víc turistické, ale nic overwhelming a pláž tak byla dobře zařízená. Byl tam super písek, vlny a zase rock pools, kde jsme si nasbíraly i mušle. Alespoň jednu si domů prostě vzít musím!

Cronulla samotná je moc pěkná, jsou tam fajn coffee shopy a našly jsme dokonce i knihkupectví, takže jsem si samozřejmě koupila knížku. Jak to pak odvezu domů, netuším, protože jsem si celkově koupila už tři.

Papoušků je tu víc než pavouků

Předtím, než jsem sem jela, jsem potkala pár Australanů v Česku a všichni říkali, že tu pavouci skoro nejsou - and they were right. Viděly jsme zatím dva a sice byli nasty, ale našly jsme je venku pěkně daleko od domu. Dovnitř lezou víc šváby nebo mouchy. Zato je tu ale spousta papoušků a tím myslím, že jsou tu stejně common jako u nás vrabci. Akorát mnohem víc řvou.

Austrálii sužují rozsáhlé požáry, stát Viktorie evakuoval 30 tisíc lidí

@_00_3_12

Turning 24 down under

Zatím nejlepší zážitek mám ze svých narozek, protože jsem je nikdy netrávila na tak exciting místě. Holky mi navíc připravily fancy choco moose dortík, drinčíky a tunu ovoce a o dárku ani nemluvím. Best bday ever!

Příště buď ready na výlet do Sydney a na konci března nás čeká i kempování v Modrých horách!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.