Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

DENÍČEK PRVÁKA – Jak dopadlo zkouškové #5

Pokračování našeho deníku je zpět, ale místo maturity se budeme věnovat strastem a radostem prvního ročníku na vysoké škole. Kromě starostí se stěhováním nebo zápisem předmětů ti poradíme, jak se vypořádat s ranní kocovinou a jak celkově zvládnout první rok.

Zkouškové je za námi. Musíme říct, že to byla pořádná jízda. Rády bychom se s tebou podělily o naše dojmy.

DENÍČEK PRVÁKA – Místa, která jsme objevily v Praze #4

by @adelakutilova

Lucka

Moje zkouškové období bylo tak padesát na padesát, jelikož bylo moje první a nevěděla jsem, co mě čeká. Moji spolužáci na tom byli naštěstí úplně stejně! Všichni jsme byli zmatení jako děti v první třídě.

Za jednu věc musím sama sobě poděkovat, a to jsou všechny předtermíny, na které jsem šla. Díky tomu jsem před Vánoci měla některé předměty hotové a měla jsem čas se připravit na další testy (upřímně jsem se moc neučila, u některých zkoušek jsem spoléhala na selský rozum). Seminární práce byly už horší, jelikož umím skvěle prokrastinovat a nechala jsem vše na poslední chvíli. Po pár probrečených dnech a neprospaných nocích jsem ale vše zvládla.

Moje rada pro tebe je: Neblázni z toho! Na vše máš několik pokusů, takže zachovej chladnou hlavu, nepanikař, všechno si naplánuj a neprokrastinuj jako já. Hlavně nezapomínej na sebe, pořádnou self care a odměny!

DENÍČEK PRVÁKA – Jak (ne)zvládáme první měsíce na vysoké #3

by @adelakutilova

Adél

Kde začít... Můj deníček vysokoškoláka má nečekaný zvrat. Pokud si z mých příspěvků něco pamatuješ, tak je to možná to, že moje vysoká byla až druhá volba a nebyla jsem na ní úplně spokojená. Bohužel se situace nezlepšila a já jsem se po prvním zkouškovém rozhodla, že už ve studiu na této škole pokračovat nebudu. Věděla jsem, že obor není nic pro mě, akorát bych se dál trápila. Příklad si ze mě neber, ale pokud jsi v úplně stejné situaci nebo tvůj výběr vysoké školy taky nebyl úspěšný, i feel u.

Byla jsem z toho hodně smutná, protože jsem se na vejšku fakt těšila, ale bohužel i tohle ke studiu a životu patří. Asi jsem si to moc idealizovala. Aktuálně pracuju a snažím se přijít na to, co příští rok. Už jsem si dala přihlášku na jinou vysokou školu, tak doufám, že to dopadne dobře! PLS, už si to fakt zasloužím. Rozhodnutí nelituji, protože se cítím nejvíc šťastná za celou dobu, co jsem se odstěhovala do Prahy. ❤️‍🩹

Deníček prváka – zabydlení nového bytu a první týden na vysoké #2

by @adelakutilova

Elvi

Tak konečně mám první semestr za sebou! Prvního zkouškového jsem se strašně bála, ale nakonec dopadlo líp, než jsem čekala. Můj největší tip je dát si některé zkoušky do předtermínů, ať toho pak nemáš tolik. Další tip je rozvrhnout si čas a dny, kdy a co se budeš učit. Mezi jednotlivými study sessions si dávej přestávky, zajdi na procházku, zacvič si a mysli na svou psychickou pohodu. Díky tomu jsem všechno jakž takž dokázala stihnout i bez velkých mental breakdownů. Hlavní je, aby člověk nestresoval (já vím, je to těžký). U zkoušek máš většinou 2 až 3 pokusy, takže no big deal.

Nejsilnější moment ve zkouškovém byl, když jsem šest hodin čekala, než přijdu na řadu u zkoušky z psychologie. Šest hodin jsem seděla, klepala se stresem, a když na mě přišla řada, zkoušku jsem zvládla na A! Zároveň to byla poslední zkouška a ten pocit, že jsem to dala, je k nezaplacení.

+
+

Lucie Zicklerová a Elvíra Hradílková a Adéla Kutilová

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.