Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co jsou to astrologické domy a jakou mají úlohu ve tvém horoskopu?

Jestli se alespoň trošku zajímáš o astrologii, určitě ses již setkal/a s pojmem astrologických domů. Co znamenají pro tvůj horoskop, se dozvíš v dnešním článku.

Co jsou to astrologické domy?

Součástí našeho horoskopu jsou kromě planet i astrologické domy. Domů je dvanáct, stejně jako znamení, a díky nim se o sobě můžeme dozvědět spoustu nových informací. Každý dům souvisí s určitou oblastí tvého života – od tvého já, přes rodinu, vztahy, kariéru atd. V domech se nacházejí znamení, ale i planety (můžeš mít třeba Venuši v Raku a třetím domě). Podle toho, v jakém znamení nebo planetě máš určitý dům, zjistíš, jak se ti v dané oblasti bude dařit a co tě může čekat. Takže například pokud máš ve třetím domě Ryby, komunikuješ jako znamení Ryb, pokud máš v sedmém domě Vodnáře, často se zamilováváš do Vodnářů a lidí s povahou Vodnáře.

Astrologové používají několik systémů, ovšem nejjednodušší je rovnoměrný systém domů.

Rohový, následný a padací

Máme tři typy domů – rohový, následný a padací. První, čtvrtý, sedmý a desátý dům jsou domy rohové. To znamená, že jsou silnější než ostatní dva druhy (více na tebe působí). Druhý, pátý, osmý a jedenáctý jsou domy následné a následují rozhodnutí planet v rohových domech. Třetí, šestý, devátý a dvanáctý jsou domy padací a uzavírají všechny záležitosti.

Ascendent, Sun sign, Moon sign a co vlastně znamenají

by @elvihradilkova

Jednotlivé domy

První dům – ty, tvoje image

Nejčastěji máme v prvním domě svůj ascendent. Stejně jako ascendent nám ukazuje to, jací jsme na první pohled, jak se oblékáme a jak zkrátka působíme na veřejnosti. Od tohoto domu se odvíjí postavení zbytku domů.

Druhý dům – peníze, majetek, hodnoty

Druhý dům se zaobírá tvými hodnotami, majetkem a financemi. Projevuje se zde i sebevědomí a to, jak tě ostatní cení. Můžeš také zaznamenat, jestli máš estetické sklony, jaký máš talent atd. Hlavně tu však najdeme schopnost jednotlivce k vydělávání peněz, šetření a celkovou finanční gramotnost.

Třetí dům – komunikace, přátelé

Třetí dům je spojený s komunikací, tvými blízkými přáteli, sousedy a tvým vztahem k nim. Ukazuje ti tvůj styl komunikace a jakým způsobem zjišťuješ informace. Zabývá se tím, co říkáš, jak to říkáš a proč to říkáš. Například pokud máš Kozoroha ve svém třetím domě, nejspíše lidi rád/a poučuješ, jestli zde máš Ryby, mluvíš intuitivně a nepřemýšlíš moc nad tím, co řekneš.

Čtvrtý dům – rodina a domov

V této oblasti se řeší rodinné záležitosti. Jak přistupuješ ke své rodině, jak moc je pro tebe rodina a zázemí důležité a jaké máš předpoklady pro tvorbu své vlastní rodiny. Ukazuje i podobu domova, ke kterému tíhneš, a kde bys chtěl/a bydlet. Ukrývají se zde však i věci z minulosti (dobré i špatné).

Jak si zařídit byt podle znamení?

by @elvihradilkova

Pátý dům – kreativita, umění, zábava a děti

Pátý dům je domem kreativity a hlavně umění. Poukazuje na hravou stránku tvé osobnosti, jak se rád/a bavíš, tvé koníčky atd. Tento dům ti napoví, jak si nejradši užíváš, a tvé oblíbené volnočasové aktivity. Spadá sem i flirtování (např. Blíženci v pátém domě znamenají, že flirtuješ jako znamení Blížence).

Šestý dům – práce, každodenní rutina a zdraví

Tento dům řídí tvou kariéru a každodenní povinnosti. Může ukazovat i na některé oblasti tvého zdraví, převážně na prevenci. Podle toho, jaké znamení máš v tomto domě, se o sebe staráš a takovou máš rutinu. Nejlepší jsou v tomto domě zemská znamení, která značí vyspělý a zodpovědný přístup k těmto věcem.

Sedmý dům – láska, vztahy a nepřátelé

Sedmý dům je hlavně o vztazích a lásce. Kromě partnerské lásky tu hrají svou roli i jiné vztahy. Je to dům, který se zaměřuje na tvé minulé vztahy, proč nevyšly, a na tvé nepřátele nebo zkrátka lidi, kteří tě nemají v oblibě. Tento dům řeší, jak se projevuješ ve vztazích k ostatním lidem. Řekne ti hodně o tom, do koho se zamilováváš a jaké lidi přitahuješ. Jestli máš například v tomhle domě Pannu, přitahuješ do svého života Panny nebo lidi s povahovými rysy typickými pro Panny.

Osmý dům – sex, tajemství, smrt, znovuzrození, finance a negativní aspekty povahy

Osmý dům se může jevit jako celkem děsivý. Souvisí s ním sex, karma, smrt, tajemství nebo třeba i bolest. Je o tom, jak k těmto věcem přistupujeme, a ukazuje naši temnější část osobnosti. Také může poukazovat na věci, které tě rozčilují. Řeší se zde i různá tabu (věci, o kterých se nerad/a bavíš). Samozřejmě může poukazovat i na to, jaký/á jsi v sexu.

Devátý dům – studium, cestování a seberozvoj

Devátý dům ti ukazuje, jakým způsobem si chceš užívat život, jestli máš vlohy pro cestování a jakým způsobem se vzděláváš. Je o tom, jakým způsobem se snažíš porozumět životu a vlastně tvému celkovému přístupu k němu. Z tohoto domu by se dalo i teoreticky zjistit, jakou vysokou školu a zaměření by sis měl/a vybrat. Takže pokud máš v tomto domě například Raka, zkus uvažovat o humanitních směrech, naopak pokud zde máš Býka, zkus se vydat ekonomickou cestou.

Podzimní outfit inspo podle znamení zvěrokruhu

by @elvihradilkova

Desátý dům – kariéra, cíle, ambice

Desátý dům ukazuje smysl tvého života a tvé poslání. V tomto domě zjistíš vše o svých ambicích a kariéře. Může se podobat tomu šestému, ale v tomto domě jdeme více do hloubky. Zatímco v šestém domě se řeší každodenní záležitosti, zde řešíš svou životní kariéru, poslání a reputaci.

Jedenáctý dům – společenské akce, přátelé, kontakty a přání

Tento dům ti ukáže, v jakém okruhu přátel se nejčastěji pohybuješ nebo po jakých přátelích toužíš. Zjistíš, mezi jaké lidi patříš. Pokud zde například budeš mít vodní znamení, patříš mezi snílky a umělce. Podle pozice tohoto domu také zjistíš, jakým kamarádem/kamarádkou jsi pro ostatní. Dále zde můžeš zjistit svá opravdová přání.

Dvanáctý dům – zranitelnosti, duchovní život, strachy a tvé skryté já

Dvanáctý dům je asi nejtěžší na interpretaci. Ukazuje ti tvé strachy, ale i to, co jsi schopný/á ztratit pro dosažení úspěchu. Tento dům je napojený na mystično, skryté rány, skrytá tajemství, tvé nejistoty atd. Kromě toho zde můžeš zjistit i své red flags a jaké máš sebedestruktivní sklony (např. radši někoho vyghostuješ, než abys mu řekl/a, jak se cítíš). Nesmím zapomenout ani na to, že díky tomuto domu můžeš zjistit, jestli máš spirituální vlohy.