Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co dělat, když na párty ztratíš mobil?

Horečka sobotní noci, po které následuje rychlé vystřízlivění v podobě ztraceného telefonu. Co dělat, kdy se ti to stane a jak tomu předejít?

Většina z nás to moc dobře zná. Ranní probuzení s šílenou kocovinu, oblečení je naštěstí složené v komínku a boty srovnané, ale kde je sakra mobil?

V tom lepším případě ho najdeme v kapse od kalhot nebo zapadlý někde v posteli. No, pak jsou ty horší scénáře, kdy absolutně nevíme, kde vlastně je.

Ztratit mobil na párty není nic těžkého, což mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti, jelikož se mi to stalo už třeba pětkrát. Právě proto jsem se už naučil téhle nepěkné události předcházet.

EU zavede od roku 2024 jednotnou nabíječku pro mobily, týká se to i Applu

by @yanhoechka

Pravidlo č. 1: Prevence

Prevence je základ a platí to i v případě parties a telefonů. Já moc dobře chápu, že po třech pívíčkách nebo dvou skinny bitches chceš psát nevhodné zprávy svému crushi, popřípadě natáčet s kamarády opilá storíčka, i tak ale radím, abys tuhle aktivitu co nejvíc minimalizoval/a. Čím míň totiž budeš mít jako opilý/á mobil v ruce, tím menší je šance, že ho ztratíš. Navíc se pak ráno při čtení toho, co si komu napsal/a, nebudeš muset stydět.

Parádní pomůckou proti ztrátě telefonu je i case na šňůrce. Člověk si sice trochu připadá jako na prvním stupni s peněženkou kolem krku, ale rozhodně se nestane, že telefon někde položíš a zapomeneš ho tam.

Recenze: Samsung Galaxy A53 5G. Dobrá muzika za fajn peníze

by @yanhoechka

Pravidlo č. 2: Buď připraven/a

Jak se říká: Kdo je připraven, není zaskočen. Vždycky když jdeš na party, měj zapnutá zvonění a nabitý telefon, ať ho pak můžeš prozvánět, když ho budeš s brekem po kolenou hledat v klubu. Jo a veškerý data si zálohuj!

Majitelům iPhonů pak doporučím seznámit se s aplikací Find My, což je služba poskytovaná přímo Applem, která umožňuje na dálku lokalizovat všechna tvoje zařízení s iOS.

Jak to funguje, se můžeš podívat ve videu👇

A pozor, tahle skvělá aplikace se netýká pouze těch, co vlastní iPhone. Google totiž nabízí stejnou možnost i pro majitele Androidů. Stačí pouze spárovat a do Googlu zadat Find My Device.

Jak to funguje, se můžeš podívat ve videu👇

Must have apps: Focení mobilem

by @kulhak_

Pravidlo č. 3: Nepanikař

Základem všeho ale je nepanikařit, pokud už telefon opravdu ztratíš. Zachovej chladnou hlavu, přemýšlej, kde všude jsi předešlou noc byl/a a pokus se vzpomenout si, od jakého okamžiku si už večer nepamatuješ. Následně obvolej všechna místa a možná budeš mít štěstí, že ho někdo našel a odevzdal. Hlavně neházej flintu do žita, jak se říká. A pokud se telefon opravdu nenajde, věř, že to není konec světa, ač to i přes to, jak moc jsme na něj fixovaní, možná tak vypadá.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.