Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Must have apps: Focení mobilem

Focení je úžasnej koníček! Dneska fotí tak trochu každej z nás… na mobil. Máme ho pořád u sebe a občas chceme zachytit vtipnej okamžik z párty nebo si vyfotit outfit, případně doppio s otevřenou knížkou, kterou zrovna čteme v hipsterský kavárně. Upravíme to a hodíme na IG stories. No jo, jenže přes co fotit a v čem upravovat? Třeba ti pomůže jeden z mých tipů!

Lightroom je asi nejlepší appka pro toho, kdo se opravdu zajímá o postprodukci a úpravu fotek. Pokud zrovna nemůžeš využít počítač, Lightroom ti (obzvlášť v premium verzi) vystačí. Nabízí kvalitní presety, širokou škálu pokročilých funkcí a dostačující možnosti exportu fotografií.

zdroj: 9to5mac.com

Snapseed je asi největším konkurentem Lightroomu. Tahle aplikace od Googlu určená k úpravě fotek je uživatelsky o něco přístupnější a i v plný verzi úplně free, ale oproti premium Lightroomu nabízí o trochu míň nástrojů a možností.

Zdroj: JazzKat

Huji Cam je appka, kterou nedávno na Instagramu proslavily hvězdy jako Selena Gomez nebo třeba Kim Kardashian. Fotky, který přes ní pořídíš, vypadaj jako z konce devadesátek. Za symbolickej poplatek do ní můžeš zpětně nahrát i snímky z galerie. Tím ale tak trochu princip appky ztratí svoje kouzlo.

Zdroj: boomradar.com

Nomo Cam se ti bude hodit, pokud chceš jít v čase ještě dál. Nebo pokud tě láká ucelit si představu o tom, jak přibližně fotily a fungovaly nejikoničtější foťáky svý doby. Free verze ti sice nenabídne tolik možností, ale k seznámení stačí. V premium verzi pak najdeš nepřeberný množství polaroidů a kultovních analogových modelů. Appka je hravá a se zvoleným foťákem se mění i její vzhled, funkčnost, mechanika a samozřejmě pořízenej snímek.

Jako milovník fotografickýho řemesla ti ale musím dát nakonec ten nejdůležitější tip. Sežeň si svůj první foťák. Najdi bazarovou zrcadlovku nebo si zkus v antikvariátu koupit svůj první analog, zajdi pro film a prostě foť. Nikdy není pozdě začít!