Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cleanse yourself aka vše, co potřebuješ vědět o vykuřovadlech

Jak správně používat vykuřovadla a jaké jsou účinky šalvěje nebo palo santa?

Vykuřovadla jsou skvělý způsob, jak si očistíš prostor, sám/samu sebe a ještě provoníš místnost. Už před několika tisíci lety lidé objevili kouzlo bylin a jejich magické účinky. Kromě sušení, přípravy čajů a různých léčivých lektvarů jimi také vykuřovali. Dnes ti povím, jak správně vykuřovadla používat a pár slov o nejznámějších z nich.

Bílá šalvěj

Asi nejvíce známým vykuřovadlem je bílá šalvěj. Tato posvátná rostlina je považována za nejlepší k odstranění negativní energie z prostoru a člověka. Používá se k potlačení negativní energie a zároveň k posílení pozitivní energie. Vykuřování bílou šalvějí osvěží vzduch a mimo jiné přináší úlevu při nachlazení a rýmě. Čistit šalvějí se doporučuje po každé návštěvě, kterou u nás doma přivítáme, nebo třeba když se vrátíme z akce, na které jsme se necítili úplně dobře. Další užití šalvěje je např. očištění nových předmětů od již zmíněné negativní energie. Já čistím své tarotové karty po každém výkladu právě šalvějí.

Zdroj: Pinterest

Palo santo

Palo santo je kousek dřeva ze stromu Bursera graveolens, který roste v jižní Americe, především v Peru. Tento strom je chráněn a jeho kácení je zakázáno, proto se vykuřovací dřívka sbírají pouze ze spadlých a mrtvých stromů.

Zdroj: Pinterest

Stejně jako šalvěj, palo santo čistí vzduch od všech negativních energií. Staří Inkové používali kouř z tohoto dřeva k očistě duše a ochraně před negativními vlivy. Očišťuje nás od stresu, smutku, žalu, zahání noční můry a navrací vitalitu a pozitivní energii. Dále pomáhá zvýšit intuici!

10 tipů, díky kterým zvýšíš svou intuici

by @elvihradilkova

Vykuřovací tyčinky

Skvělým a jednoduchým typem vykuřovadel jsou vonné tyčinky! Najdeš je v každém ezo nebo indickém obchodě. Vonných tyčinek existuje nespočet druhů – růžové, s bílou šalvějí, palo santem, jasmínem, pižmem apod. Zkrátka cokoliv ti voní, seženeš ve vonné tyčince. Existují dokonce tyčinky přímo s namíchanou směsí, např. čakrové, které využiješ při harmonizaci tvých čaker.

Co jsou čakry a k čemu slouží?

by @elvihradilkova

Ostatní vykuřovadla

Kromě dvou nejznámějších a vonných tyčinek máme desítky dalších typů vykuřovadel. Při stresu, strachu a úzkosti používáme jasmín, kadidlo, levanduli, pačuli a santalové dřevo. Dále při meditacích můžeme zapálit cedr, myrhu, jantar a také kadidlo a santalové dřevo. Na podporu lásky a její přivolání zkus damiánu, jasmín, růži, labdanum, rozmarýn a skořici.

Tyto vykuřovadla můžeš koupit nasušená samostatně, přímo ve směsích, nebo třeba ve vonných tyčinkách!

Zdroj: www.yoga-day.cz

Jak správně vykuřovat?

Vykuřování směsí:

Při vykuřování pomocí nějaké ze směsi nebo nasušených bylin bys měl/a vlastnit kadidelnici. Existuje několik druhů kadidelnic – pokud je její součástí mřížka, tak na ni polož speciální uhlík, zapal jej zespoda, počkej 20–40 sekund, než uhlík přestane jiskřit, a nakonec na něj nasyp své vykuřovadlo. Pokud tvá kadidelnice nemá mřížku, tak do ní nasyp písek, nebo himalájskou sůl (sůl však není vhodná do všech kadidelnic, proto raději zvol písek), na ni polož svůj již zapálený úhlík a opět na něj nasyp vykuřovadlo.

Vykuřování šalvějí a palo santem:

Vykuřování šalvějí a palo santem je poměrně lehké. Stačí vykuřovadla zapálit a nechat doutnat! Můžeš s nimi chodit po bytě nebo je polož do speciální misky. Po každém vykuřování místnost pořádně provětrej!

Zdroj: Pinterest