Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bridget Jones pokračuje! Vše, co víme o 4. díle chystaného filmu

Nový film přichází osm let po posledním díle - Dítě Bridget Jonesové, a vycházet bude z knihy Bridget Jones's Diary: Mad About the Boy, ve kterém se dočkáme tragického zvratu. O čem bude nové pokračování, kdy začne natáčení a uvidíme v něm i původní obsazení? Máme pro tebe odpovědi!

V roce 2016 jsme se dočkali třetího dílu a obnovení série v podobě filmu Dítě Bridget Jonesové, kde Bridget zjišťuje, že je těhotná a není si jistá, kdo je otcem. Ve finále ji ale (finally) čeká šťastný konec, a vezme si muže svých snů - Darcyho. 

Poslední díl překonal britské kasovní rekordy – během úvodního víkendu vydělal 8,11 milionu liber (asi 240 milionů korun), což byl rekord pro jakoukoli romantickou komedii.

Zdroj: Universal Pictures

Teď fanoušci a fanynky filmové série mohou slavit. Je totiž potvrzeno natáčení dalšího dílu, a to již čtvrtého. Nejlepší zprávou ale je, že se původní obsazení včetně samotné herečky Renée Zellweger, která ztvárnila Bridget a za svou roli obdržela i oscarovou nominaci, vrátí zpět na plac!

Čtvrtý film podle knihy od Helen Fielding, které se prodalo 15 milionů výtisků a z níž se zrodila oblíbená britská ikona, se údajně dočká překvapivého návratu původních herců jako Hugha Granta v roli Daniela Cleavera a Colina Firtha v roli Marka Darcyho.

❗️*Spoiler Alert*❗️

Co bude hlavní zápletkou v připravovaném filmu?

V knize Bridget Jones's Diary: Mad About the Boy, ze které bude čtvrté pokračování vycházet, se dozvídáme, že Darcy tragicky zahynul při nehodě, a Bridget se ocitá sama.

Jenže svět se od dob, kdy randila naposledy, změnil, a Bridget se nachází v době moderního randění a nových norem. Poprvé se tak setkává s online seznamkami a dating apps.

Zdroj: Universal Pictures

V knihách je hlavní hrdinka i po padesátce posedlá svou váhou, příjmem alkoholu a počtem kalorií. Spisovatelka Helen Fielding ale v pořadu Desert Island Discs poznamenala, že poté, co po dlouhé době viděla filmy o Bridget, samotnou ji šokovaly sexistické scény, které obsahují. „Tohle by se dneska nedalo napsat“, prohlásila a dodala, že změny ve společnosti jsou v porovnání s filmem natočeným v roce 2001 jasně viditelné.

Podle listu Mail on Sunday ale není potvrzeno, zda film zůstane věrný knihám, co se týče Darcyho smrti i vykreslení Bridget a jejího vztahu k jídlu a hubnutí. Od tohoto aspektu se upustilo už ve třetím díle. Stalo se tak i po rozhodnutí herečky Renné Zellweger, která pronesla, že by odmítla roli vzít, pokud by kvůli ní musela opět přibírat.

Zdroj: Universal Pictures

Recenze: Madame Web - i Dakota Johnson tenhle film nesnáší

by @honza_vhrlk

Kontroverzní, nebo ikonická postava?

Postava Bridget je napříč filmy neustále na lovu za životní láskou. Také je jí okolím neustále připomínáno, že není v pořádku, že je sama, a situaci musí nějak vyřešit. Za toto vyobrazení schytávala Bridget v minulosti dost kritiky. Vyobrazení života single lidí, které postava představuje - mizerný, nudný život, který bez chlapa nemá pravého naplnění, se postupem času setkával se stále silnější kritikou. Měli si snad diváci a divačky klást otázku, zda může být žena vůbec šťastná bez partnera po jejím boku?

Problém někteří viděli i ve stylu, s jakým se Bridget vyrovnávala se single životem. Když mohla, tak pila, kouřila nebo se přejídala a málokdy si jej čistě užívala. Ovšem i tyto momenty jsme ve filmu mohli zahlédnout. Ve výsledku je na nás, na co upřeme svou pozornost.

Zdroj: Universal Pictures

V roce 2020 bylo 2000 britských žen tázáno, kdo je nejlegendárnější single postava ve filmovém světě. A byla to právě Bridget, která se umístila na prvním místě.

Více než osm z deseti účastnic uvedlo jako hlavní zdroj obdivu k filmovým hrdinkám sympatie a dvě pětiny z nich v postavách rozpoznaly rysy sebe, svých blízkých přátel a příbuzných.

Ať už s charakterem Bridget souzníš, nebo ne, filmová série si rozhodně může připsat kultovní dopad, který za sebou zanechala.

Must watch seriál: One Day

by @terezavoborilova