Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Recenze: Madame Web - i Dakota Johnson tenhle film nesnáší

Sony / Marvel universe všech postav, na které nemá právo Disney se rozrůstá o Madame Web, kterou hraje nenadšeně Dakota Johnson po boku se Sydney Sweeney.

Dakota Johnson dostala svého vlastního Morbiuse. Asi tak by se dal shrnout její nový film Madame Web spadající do Sony Cinematic Universe (kam patří jen spider-manské postavy od Marvelu, na které Disney nemá právo). A Dakota z něj dle rozhovorů v rámci propagace není ani sama nadšená. V čem je zásadní problém téhle očekávané komiksové adaptace?

Asi prvotní problém je zkrátka to, že tu chybí lidskost. Všichni herci a herečky působí duchem nepřítomně, což u Dakoty možná byl i záměr. A ač je příběh takový superhrdinský standard, tak ho potápí brutálně špatně napsané dialogy. Ty jsou někdy vtipné, ale zároveň to evidentně není záměr filmu, který se bere spíš vážně. (Highlight je, když Sydney Sweeny pořád křičí na Dakotu Johnson „Cassie!“ Tak se tu její postava jmenuje.)

Celeste O'Connor, Dakota Johnson, Isabela Merced a Sydney Sweeney v "Madame Web" (zdroj: Sony Pictures)

Problémy má Madam Web i s držením napětí. Hlavní postava získá po zástavě srdce schopnost vidět záblesky budoucnosti, a díky nim zachrání před záporákem 3 teenagerky. Ty on chce zabít, jelikož ve svých vizích viděl, že ho zavraždí v momentě kdy získají superschopnosti. A tak je chce zabít ještě než to stihnout. Ač je tenhle záporák neskutečně nebezpečný, tak se z ve filmu nejméně 2x rozhodne Dakota opustit teenagerky, které chrání. Z toho jednou na týden, aby dojela do Peru a zjistila více o svém backstory. Logika.

Dakota Johnson v "Madame Web" (zdroj: Sony Pictures)

Celkově pak pro diváky a divačky působí lákavějí pokračování, které je teasované na konci, ale kvůli špatným recenzím a návštěvnosti, asi nebude. Madame Web je totiž takový prequel filmu, který ale nikdy nevznikl o tom, jak ona řídí tři pavoučí superhrdinky. No tak či tak, do kina na ni určitě nemusíte.

HODNOCENÍ: 4/10

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.