Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Knižní novinky, které si na jaře nemůžeš nechat ujít

Máme před sebou pořádnou várku novinek přicházejících do poliček knihkupectví. Na jaké jména a příběhy se můžeš těšit tentokrát? Od vzdělávacích, autobiografických knih, přes fantasy či severní krimi, vybere si každý.

Honza Vojtko – Prostě vztahy

Už v dubnu se můžeme těšit na další knihu od známého a velmi oblíbeného autora psychologických a vztahových knih. Tato novinka slibuje náhled do vztahů, které v životě vytváříme. Partnerské vztahy totiž nejsou jen ty jediné, o které se musíme starat. Kniha se věnuje také tomu, jak nás samotné můžou ovlivňovat pouta v rodině při vytváření nových vztahů. 

Zdroj: knihkupectví Martinus.cz

Stefan Ahnhem – Jizvy plné beznaděje 

Pokud jsi milovník severského krimi, tato novinka může oslovit právě tebe! Stefan Ahnhem je švédský spisovatel a scénárista. Jeho knihy jsou bestsellery a novinka slibuje velmi temný případ. Jedná se vyšetřování vraždy v luxusním hotelu, kde byla nalezena úspěšná influencerka. Na vyšetřovatelce, Malin Rehnbergové, je zjistit, co ukrývá chladná vražda. Podezření má totiž na agresivního stalkera, pak ale dojde k jiné vraždě a Malin odkrývá společné znaky obou incidentů. V nebezpečném případu se jedná o mnoho životů, včetně jejího. 

Zdroj: Databáze knih

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

@martinastrel

Karin Lednická – Šikmý kostel

Očekávaný třetí díl série je na světě a už brzo bude v knihkupectvích. Karin Lednická je osvědčenou spisovatelkou, která přináší velmi důvěrné a dechberoucí příběhy o minulé době. Příběh o vzpomínkách, strastech, bolestech a několika otázkách. Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí? Jak dlouho trvá, než člověk přijde o iluze? Jak dlouho trvá, než člověk uteče do rezignace? A jak dlouho trvá, než se ztratí dvacetitisícové město?

Zdroj: Databáze knih

Knihy, které by tě v létě neměly minout

@martinastrel

Karen Lynch – Samotářka 

Jestli miluješ fantasy, tak právě v dubnu vyjde třetí díl této série. Sara si chce vzít zpět život, který ji patří. Už ji nebaví se všeho obávat. S pomocí přátel se chystá najít člověka, který jí může odpovědět na všechny otázky týkající se její minulosti. Cestou získává nové spojence, stává se silnější ona i její moc a rodí se v ní bojovnice. Nicméně, kolik je schopna toho obětovat, aby se mohla postavit svému úhlavnímu nepříteli?

Zdroj: Databáze knih

 Lucie Bechynková – Opravdové zločiny 3 

Do třetice vychází také kniha plná brutálních případů a tajemných záhad. V knize se spoluzakladatelka oblíbeného podcastu Opravdové zločiny věnuje např. jednomu z nejhorších sériových vrahů Německa, americkému Domu hrůzy, francouzskému zabijákovi, který spaloval své oběti, a taky neuvěřitelný příběh o stalkerovi, který si vzal zpěvačku slavné skupiny ABBA. V knize najdete to nejděsivější. 

Zdroj: Knihy Dobrovský